Łóżko kontynentalne jako alternatywa dla rozkładanej sofy

lozko kontynentalne

Jeżeli chodzi o łóżko do sypialni, podstawowa kwestia sprowadza się do wyboru pomiędzy wersją nierozkładaną, a wersją rozkładaną. Obie te opcje mają swoje zalety, o czym należy pomyśleć, zanim podejmie się decyzję o zakupie. Jakie są wobec tego przesłanki stojące za wyborem łóżka kontynentalnego, a jakie za wyborem sofy? Jeśli interesuje Cię ten temat, zapraszamy do lektury.

Łóżko kontynentalne a sofa – wady i zalety

Łóżko kontynentalne to nic innego, jak konstrukcja składająca się ze skrzyni i materaca, które obite są tkaniną, przez co zaliczamy je do tzw. łóżek tapicerowanych. Modele takie nie rozkładają się, co wpływa na ich dłuższy czas użytkowania. Ich zaletą jest także bardzo duży komfort użytkowania, który wynika z dwóch lub nawet trzech warstw materacy. Natomiast sofa to łóżko rozkładane, które z założenia ma służyć głównie do siedzenia. Oczywiście po rozłożeniu zmienia się ona w mebel służący do spania, jest więc łóżkiem wielofunkcyjnym. Niestety, na skutek ciągłego składania i rozkładania, może ona podlegać szybszemu procesowi zużywania się i konieczności wymiany na nowy mebel, na skutek pojawienia się odkształceń i deformacji. W przypadku sofy możemy też mieć do czynienia z mniej komfortowym i dopasowanym do naszego ciała materacem.

Kiedy wybrać sofę, a kiedy łóżko kontynentalne?

Sofa pasuje najbardziej do pokoju dziennego, w którym ogląda się telewizję czy przyjmuje gości, itp. Na rynku istnieje ogromny wybór wzorów i kolorów sof, przez co łatwo można dopasować ją do każdego wnętrza. Często sofy kupowane są też ze względu na swoją przystępną cenę. Łóżko kontynentalne z kolei to najlepszy mebel sypialniany, który zapewni nam komfort snu, jak żaden inny. Modele takie pasują nie tylko do średnich i dużych sypialni, gdyż występują także w mniejszych wariantach, jak np. o szerokości 140×200 cm. Tego rodzaju łóżka możemy zakupić m.in. u producenta mebli drewnianych K&D.

Łóżka kontynentalne nie są tanie, należy jednak mieć na uwadze, że często stanowią one inwestycję na całe życie. Jest tak ponieważ odznaczają się bardzo solidną konstrukcją. Będą one z pewnością najlepszym wyborem w przypadku osób z nadwagą, jak też w przypadku osób, które pragną wygody i dopasowania łóżka do swoich potrzeb. Na rynku możemy bowiem wybierać spośród wielu modeli łóżek kontynentalnych z różnymi opcjami zaawansowanych materacy, które zapewnią właściwe podparcie dla naszego kręgosłupa.