Makijaż permanentny brwi – na czym polega? Metody, zalety, ceny

brwi

Często malujesz swoje brwi, aby były bardziej wyraziste? W takim razie pomyśl o wykonaniu makijażu permanentnego, który pozwoli Ci na uzyskanie estetycznego i trwałego efektu! Zobacz najważniejsze informacje dotyczące makijażu permanentnego brwi!

Na czym polega makijaż permanentny brwi?

Makijaż permanentny jest rodzajem zabiegu, który polega na wykonaniu trwałego makijażu z wykorzystaniem specjalnych pigmentów. Jest on zatem podobny do tatuażu, tylko wykonuje się go po to, aby uzyskać efekt makijaż na stałe.

Makijaż dopasowywany jest indywidualnie do twarzy, kolorystyki cery i włosów, a także oczekiwanego efektu, więc można uzyskać delikatniejszy lub bardziej intensywny make-up.

Taki makijaż pozwala na uzyskanie efektu widocznego nawet przez około 1-2 lata. Następnie pigmenty zaczynają stopniowo blednąć, dlatego makijaż można wykonać ponownie albo z niego zrezygnować.

Metody makijażu permanentnego brwi

Obecnie makijaż permanentny brwi wykonuje się różnymi technikami, które pozwalają na uzyskanie nieco innych rezultatów.

1. Makijaż permanentny brwi – microblading

To metoda, która pozwala na uzyskanie efektu pojedynczych włosków, dlatego jest bardzo naturalna. Pigment nakładany jest ręcznie za pomocą narzędzi przypominających piórka z ostrzem.

Taki makijaż permanentny jest rekomendowany dla osób, które mają rzadkie brwi lub też utracił je, na przykład po zabiegu chemioterapii. Sprawdza się też przy asymetrii.

2. Makijaż permanentny brwi – ombre

To nowa technika pigmentacji, która jest jednak bardzo popularna. Tego typu makijaż permanentny powala na uzyskanie efektu cieniowania brwi. Efektem są brwi gęste, nasycone kolorystycznie, które wyglądają tak, jakby były cały czas pomalowane.

Taki makijaż jest bardzo popularny wśród młodszych kobiet, które często wykonują makijaż brwi ombre za pomocą kosmetyków kolorowych.

Gdzie warto wykonać makijaż permanentny brwi?

Gdy chodzi o profesjonalny makijaż permanentny Gdynia jest miastem, gdzie można wykonać ten zabieg u profesjonalistek w tej dziedzinie.

Warto wybrać polecaną osobę, która ma wiele pozytywnych not od klientów, by mieć pewność, że efekt zadowoli nas w pełni.

Ile trzeba zapłacić za makijaż permanentny brwi?

Ceny za makijaż permanentny zależą od wybranej metody i gabinetu. Najczęściej rozpoczynają się one od około 600-700 złotych, ale zabieg wykonany przez znaną specjalistkę będzie kosztem nawet ponad 1000 złotych.

Z cenami usług w gabinetach wykonujących makijaż permanentny można zapoznać się dokładniej na ich witrynach internetowych.