Meble do pokoju dziecięcego – jak zaaranżować całą przestrzeń?

Meble do pokoju dziecięcego

Dla wielu rodziców aranżacja pokoju dziecka jest sporym wyzwaniem, dlatego należy dobrze ją zaplanować i skorzystać z wielu podstawowych wskazówek. Dziecko przede wszystkim powinno czuć się dobrze w swojej własnej i dostosowanej przestrzeni. Jak zatem tą przestrzeń odpowiednio zaaranżować?

Dla architektów dzieciaki to bardzo wymagający klienci, ponieważ mają kilkadziesiąt pomysłów na minutę, upodobania zmieniają się z dnia na dzień i czasem ciężko znaleźć ten
styl, który dziecku będzie się podobał co najmniej przez kilka lat.

Pokój dziecięcy – kolory i wzory

W modzie panuje wykonywanie stonowanych kolorów w pokoju dziecka, a kolory są tylko delikatnym akcentem. Jest to rozwiązanie świetne dla osób, które stawiają na nowoczesność i minimalizm. Może być to dobre rozwiązanie, ale czy koniecznie jest to dobra opcja dla dziecka? Warto sprawdzić w miejscach takich jak blog Encyklopedia Mebli .

Dzieci najczęściej lubią kolory, które są żywe lub chcą mieć na ścianach kolory, które są ich
ulubionymi. Warto po części spełnić to marzenie, ale chyba jednak warto mimo wszystko zostać przy stonowanej bazie kolorów, aby pokój w razie konieczności i z biegiem lat można było łatwiej przekształcić, bo kolory w pokoju dziecka będą powoli znikały z biegiem lat i rozwojem dziecka, aż w końcu pokój dziecięcy przerodzi się w pokój młodzieżowy.

Jeśli mowa o konkretnych wzorach w pokoju dziecięcym, to warto pomyśleć o naklejkach na ścianach lub fototapetach. Naklejki można w łatwy sposób usunąć, fototapety troszkę ciężej, ale zawsze jest to świetny akcent kolorystyczny w pokoju dziecka.

Ciekawym rozwiązaniem na kolor na ścianach w pokoju dziecka jest pomalowanie jednej ściany farbą tablicową. To pozwoli na ciekawą i kreatywną zabawę, ponieważ dziecko na takiej ścianie może dowolnie malować swoje rysunki lub zapisywać notatki.

Podłoga w pokoju dziecięcym

Zaaranżowanie podłogi w pokoju dziecięcym również jest ważne z tego względu, że mniejsze dzieci bardzo dużo czasu spędzają na podłodze bawiąc się zabawkami, grając w gry lub układając puzzle. Dlatego najlepszym rozwiązaniem, jeśli chodzi o podłogę jest ułożenie paneli, podłogi drewnianej, na której można umieścić dywan. Ciekawym rozwiązaniem może być również wykładzina w całym pokoju.

Wart uwagi jest fakt, aby zwracać uwagę na to, z czego dywan lub wykładzina jest wykonana. Należy wybierać rozwiązania, które w dziecięcym pokoju mogą wykazać się najlepszą jakością.

Gotowe projekty

Kłopot z wykonaniem perfekcyjnej aranżacji wnętrz pokoju dziecka dotyczy wielu rodziców,
dlatego warto zaczerpnąć porady projektanta wnętrz, który taki pokój zaprojektuje zgodnie ze wszystkimi standardami. Można też zdecydować się na kupno gotowego już projektu, dzięki czemu czas oczekiwania na projekt skraca się do minimum. Gotowy projekt można kupić bez wychodzenia z domu, bo wiele projektów znaleźć można online.

A jakie meble wybrać?

Meble w pokoju dziecięcym powinny być przede wszystkim funkcjonalne, co to oznacza? Jeśli pokój jest mały, a dzieci jest dwójka to warto postawić na rozwiązanie, jakim jest łóżko piętrowe, pozwoli to na zaoszczędzenie przestrzeni.

Kolejnym ważnym miejscem w pokoju dziecka jest miejsce, w którym trzyma się zabawki i które może być miejscem do zabawy. Taka przestrzeń nie musi być duża ważne, aby dziecko mogło się w niej swobodnie poruszać.

Jeśli dziecko jest już w wieku przedszkolnym lub szkolnym, to warto zadbać o odpowiednie
biurko oraz krzesło do nauki czytania, pisania i poznawania kolorów. Krzesła dla dziecka powinno być odpowiednie wyprofilowane.

Ostatnim elementem w pokoju dziecka jest szafa, komoda i jakaś półka, które ułatwią przechowywanie rzeczy, ubrań i zabawek.