Metamorfoza wnętrza w godzinę – najnowsze skandynawskie trendy w projektowaniu

oświetlenie

Jeśli masz mało czasu, ale nadal chcesz odnowić wnętrze swojego domu, te szybkie pomysły mogą Cię zainspirować. Od rozwiązań dla majsterkowiczów po proste przemeblowanie – pokażemy Ci, jak możesz zaspokoić pragnienie nowego wystroju wnętrza, bez konieczności wkładania zbyt wiele pracy!

„Oszukane” wezgłowie

Malowany panel ścienny za łóżkiem to zaskakująco skuteczny sposób na uzyskanie nowego wezgłowia. Za pomocą taśmy malarskiej (upewnij się, że kupujesz produkt dobrej jakości, aby nie ryzykować, że farba się oderwie razem z taśmą) zaznacz miejsce na ścianie i uzyskaj prostą krawędź, a następnie po prostu pomaluj.

Efekt możesz podkreślić wąską półką nad „szczytem” oraz pomalowaną na ten sam kolor szafką nocną.

Przynieś trochę zieleni

Nie masz czasu iść do kwiaciarni? Wyjdź do ogrodu lub parku i zdobądź kilka pięknych gałązek i gałęzi. Umieść je w dużym wazonie, aby uzyskać kolorowy, przyciągający wzrok.

Używaj roślin sezonowych – wiosną i latem kwiatów i kwitnących krzewów, jesienią czerwonych i żółtych liści, a zimą pięknych, nagich gałęzi. Jeśli nie chcesz ich wszystkich w jednym dużym wazonie, wystaw je w kilku mniejszych pojemnikach.

Umieść dywanik w kuchni

Czy rozważałeś zakup dywanika kuchennego? Pożycz dywan z innego pokoju, aby przetestować pomysł. Może masz nawet stary zwinięty dywan, który nie pasował już do sypialni?

Niezależnie od tego, sprawdzenie „nowego” dywanu zdecydowanie nie zajmuje godziny, więc jeśli podoba Ci się to, jak wygląda, możesz wykorzystać resztę czasu na zakupy online w poszukiwaniu nowego dywanu!

Przestaw meble

Kiedy mieszkasz gdzieś przez długi czas, łatwo jest przestać zwracać uwagę na wygląd wnętrza, Możesz zaradzić poczuciu znużenia, robiąc przemeblowanie. Spróbuj przestawiać meble i inne sprzęty pomiędzy różnymi pomieszczeniami –lampy, stoliki nocne, fotele?

Zawieś haczyki!

Haczyki to łatwy sposób na zmianę wyglądu pokoju, niezależnie od tego, czy służą do wieszania przedmiotów dekoracyjnych, czy przechowywania wszystkiego, od zimowych płaszczy po kubki. W sprzedaży jest dostępne mnóstwo haczyków samoprzylepnych, więc nie musisz nawet wiercić!

Wytapetuj kawałek pokoju

Prawdopodobnie nie masz czasu na tapetowanie całego pokoju w ciągu godziny, ale możesz pokryć tapetą niewielką powierzchnię! Mała łazienka dla gości jest idealna do eksperymentowania, ale nawet niewielka ściana lub nisza w przedpokoju lub pokoju dziecięcym może zyskać całkiem inny wygląd.

Pomaluj drzwi

Wyczyść stare drzwi wewnętrzne papierem ściernym przed nadaniem pomieszczeniu nowego przyciągającego wzrok świeżego koloru.

Pochwal się swoją kolekcją

Kilka haczyków na ścianie wystarczy, aby wyeksponować ładną kolekcję. Talerze, koszyki, zdjęcia w ramkach, pocztówki lub kapelusze mogą zyskać nowe życie, jeśli przeniesiesz je z półki na ścianę, więc wyjmij wiertło i zacznij! Jeśli chcesz po prostu powiesić lekkie rzeczy, możesz zamiast tego użyć samoprzylepnych haczyków.

Posortuj książki w kolejności kolorów

Możesz wykorzystać godzinę na przestawienie książki zgodnie z kolorem okładek

Przestaw martwą naturę

Czy masz w domu rzeczy tak długo stojące na bocznym stoliku lub kredensie, że nawet ich nie zauważasz? Spróbuj spojrzeć na pomieszczenie nowymi oczami i poeksperymentuj z przestawianiem dekorcjiczy pamiątek. Możesz przenieść rzeczy, które już są w pokoju lub zamienić się na bibeloty z innych pokoi, aby łatwo i szybko zaktualizować.

Ułóż małą osłonę z płytek

Jeśli zostawiłeś płytki z innego projektu lub możesz zainwestować trochę pieniędzy w nowe, spróbuj umieścić je za zlewem za pomocą gotowego kleju do płytek.

Przewodnik skandynawskim oświetleniu i dlaczego jest to najnowszy trend w projektowaniu?

Oświetlenie skandynawskie jest minimalistyczne, uporządkowane i wykonane z wysokiej jakości materiałów. Jeśli dopiero teraz słyszysz o skandynawskim oświetleniu (złote kinkiety), a może widziałeś je w swoich kanałach społecznościowych, nadszedł czas, aby dowiedzieć się więcej o tym wyznaczającym trendy stylu aranżacji wnętrz. Skandynawskie oświetlenie to coś, co istnieje już od jakiegoś czasu, ale nie bez powodu. Jest czysty, prosty i często odzwierciedla ogólną prostotę projektu, w którym się znajduje. Rzućmy okiem na to, co oznacza oświetlenie skandynawskie i jak już dziś możesz włączyć te elementy do swojego domu!

Czym jest oświetlenie skandynawskie?

Termin ten jest używany do opisania stylu projektowania oświetlenia, który jest zwykle obserwowany w skandynawskich domach i budynkach. Styl oświetlenia był pierwotnie używany do stworzenia przytulnej i intymnej atmosfery. Jest również bardziej energooszczędny niż inne rodzaje oświetlenia, ponieważ nie wymaga ton żarówek ani lamp zużywających dużo energii. Dzięki temu oszczędzasz pieniądze, co jest miłe!

Skąd wiedzieć, które żarówki scandi będą dla Ciebie właściwym wyborem?

Ważnym elementem przy podejmowaniu decyzji o zakupie lampy lub światła jest rozważenie żarówki. Istnieją dwa ogólne typy żarówek – żarowe i CFL/LED. Tutaj znajdziesz zalety i wady każdego typu, a także zalecenia dotyczące kupowania żarówek w modnych sklepach.

Pierwszy typ żarówki to żarówka, która po włączeniu wytwarza żółtawobiałe światło. Drugi typ to świetlówki kompaktowe lub diody LED, które po włączeniu wytwarzają znacznie czystsze białe światło. Chociaż te światła są droższe od typowych żarówek, działają znacznie dłużej (do 20 razy dłużej) i zużywają mniej energii, co na dłuższą metę są bardziej ekonomiczne. Świetlówki kompaktowe mają wolniejszy czas rozruchu, ale mają też dużą wydajność.

3 zalety oświetlenia domowego Scandi

Skandynawski styl domu jest popularnym wyborem wśród właścicieli domów, którzy chcą zaoszczędzić na rachunkach za media i sprawić, by ich domy były przyjazne dla środowiska.

  1. Wysokiej jakości projekt:

Lampy te są wykonane z najlepszych materiałów i przemyślane w projektowaniu, co sprawia, że są wysokiej jakości i estetyczne.

  1. Niskie koszty utrzymania:

Lampa Scandi została zaprojektowana z myślą o niskich wymaganiach konserwacyjnych, co oznacza, że nie wymaga poruszania się klosza ani wymiany żarówek. Oznacza to, że z biegiem czasu oszczędzasz czas na kosztach pracy, a także na kosztach wymiany kloszy i żarówek.

  1. Efektywność energetyczna:

Lampy Scandi zużywają mniej energii niż inne rodzaje opraw oświetleniowych, dzięki czemu z czasem stają się bardziej przyjazne dla środowiska i tańsze w użytkowaniu.