Mleczna baza hybrydowa — do czego służy i jak wykorzystać jej potencjał?

lakiery hybrydowe

Baza hybrydowa mleczna to produkt wielozadaniowy. Wyróżnia się ona dzięki subtelnej barwie. Pozwala stworzyć modny manicure „milkynails” i wariacje na temat ombre. Ten rodzaj podkładu pod hybrydę potrafi wydobyć z wielu kolorów to, co najlepsze.

Kolorowe bazy hybrydowe okazały się strzałem w dziesiątkę. Pozwoliły znacznie zredukować proces wykonywania manicure’u hybrydowego. W wersji minimalistycznej wystarczą baza i top, by otrzymać efektowny i naturalny look. Wśród barwionych baz szczególnie lubiany jest wariant mleczny. To produkt nie tylko modny, ale też bardzo praktyczny.

Mleczna baza wciąż w modzie

Być może zastanawiasz się, dlaczego w nazwie białej bazy hybrydowej nawiązano właśnie do mleka? Kiedy kupisz ten produkt, odkręcisz buteleczkę i zaaplikujesz go na paznokcie, zrozumiesz, jak celne jest to porównanie. Wygląd tej modnej bazy nie przypomina białej, kryjącej farby. Wygląda raczej jak aksamitne mleko. W zależności od tego, ile warstw zaaplikujesz, uzyskasz różny stopień transparentności.

Nie mogło jej zabraknąć w asortymencie większości producentów lakierów hybrydowych. Przykładem jest żelowa mleczna baza hybrydowa od Cosmetics Zone. Jest dość gęsta, nie zalewa skórek i tworzy na paznokciach gładką taflę. To mocna baza pod hybrydy, która wykorzystuje trwałość technologii żelowej. Możesz wybrać też mlecznobiałą wersję produktu z włóknami nylonu. Będzie odpowiednia dla kruchych i łamliwych paznokci.

Przed kupieniem mlecznej bazy sprawdź, czy ma ona właściwości przedłużające. Dzięki temu będziesz mogła nadbudować płytkę o kilka milimetrów. Zyskasz nie tylko trwały i estetyczny, ale też efektowny manicure.

Wszystkie możliwości mlecznej bazy

To jednak nie wszystkie zalety mlecznobiałej bazy. Latem szczególnie lubimy malować paznokcie na soczyście neonowe i subtelnie pastelowe kolory. Przezroczysty podkład może sprawiać, że barwa naturalnej płytki zmniejszy ich intensywność. Na szczęście tutaj pojawia się cała na biało, baza utwardzająca pod hybrydę. To właśnie ona wyeksponuje kolorowy lakier. Mleczny podkład sprawi, że neonowy kolor będzie jeszcze bardziej intensywny! Warto postawić na białe tło również w przypadku bardzo jasnych pasteli, np. żółtego lakieru.

Mocna baza hybrydowa w kolorze mlecznym może stać się podstawą dla modnego manicure’u „milkynails”. To naprawdę prosta w wykonaniu stylizacja. Przygotuj skórki i zmatuj płytkę. Nałóż dwie warstwy mlecznej bazy. Każdą utwardzaj przez ok. 30 sekund w lampie LED i ok. 2 minuty w lampie UV. Do wykończenia stylizacji użyj topu, który intensywnie nabłyszcza. Zyskasz efekt głębi, a paznokcie będą przypominały mleczne szkło.

Posiadasz wprawę w robieniu hybryd? Postaw na ombre. Do zrobienia tej stylizacji sprawdzą się neonowe lakiery hybrydowe. Na cienką warstwę bazy zaaplikuj wybrany kolor. Możesz użyć np. precyzyjnego pędzelka. By uzyskać klasyczny gradient, namaluj neonowe smugi od dołu paznokcia. Pamiętaj o stopniowaniu ich intensywności. Następnie dodaj warstwę mlecznej bazy. Nie zapomnij o wykończeniu stylizacji topem.

Modną nowością jest ombre 360 stopni. Na początku wykonaj na całej płytce gradient w intensywnych kolorach lakierów hybrydowych, np. pomarańczowym i różowym. Efektowne przejście pomoże Ci zrobić specjalna gąbeczka. Do wykończenia tego manicure’u również służy mleczna baza. Nałóż jej grubszą warstwę na środku płytki i zaaplikuj cienką, niemal przezroczystą ilość dookoła paznokcia. Dzięki transparentności mlecznej bazy kolor będzie przebijał spod niej efektownie, tworząc gradientową ramkę i jedyny w swoim rodzaju efekt.