Mnichowo i okolice. Atrakcje turystyczne, które warto znać!

Mnichowo znajduje się w województwie wielkopolskim, w powiecie gnieźnieńskim, w gminie Gniezno. Odległość od Gniezna to zaledwie 5 kilometrów. Dystans ten da się pokonać w 10 minut samochodem, dlatego wiele osób decyduje się na mieszkanie w spokojnej miejscowości, a kiedy tego potrzebuje, wie, że szybko dojdzie do miasta. To jeden z powodów przekonujących do tego, że warto sprawdzić mieszkania na sprzedaż w Mnichowie. To z pewnością dobre miejsce do życia. Poza tym warto też sugerować się innymi czynnikami, do jakich zaliczają się chociażby atrakcje turystyczne.

Co można zobaczyć w Mnichowie?

W Mnichowie znajdują się dwa główne zabytki. Pierwszym jest szkoła – odrestaurowany budynek dworski, który oddano do użytku w 2006 roku. Drugim zabytkiem jest kamień o dużych rozmiarach, leżący przy drodze prowadzącej w kierunku drogi poznańskiej, do Skierszewa i Woźnik. Niedaleko niego znajduje się staw, rozpoznawalny w całej wsi z uwagi na legendę krążącą na jego temat. Przyszli mieszkańcy, których interesują domy na sprzedaż w Mnichowie, z pewnością zwrócą uwagę na te dwa zabytki.

Sama miejscowość jest mała, jednak znajdują się w niej najważniejsze punkty usługowe, co także skłania do zamieszkania w tym miejscu. Jako że Mnichowo znajduje się bardzo blisko Gniezna, to warto dowiedzieć się, co ciekawego można zobaczyć w stolicy piastów. To, że odległość do Gniezna jest tak niewielka, przekonuje zwłaszcza osoby, które myślą o przeprowadzce z innych miast, ale cenią sobie bliską obecność większej miejscowości. Wiedzą, jak dawna stolica Polski ma wiele zabytków i spore walory historyczne.

Atrakcje Gniezna

W Gnieźnie znajduje się wiele atrakcji. Na pewno, na początku warto poruszać się Traktem Królewskim, wzdłuż którego umiejscowione są najważniejsze atrakcje w centrum oraz nowo powstałe rzeźby. Nie można też zapominać o najważniejszym zabytku Gniezna, czyli o gotyckiej Katedrze Gnieźnieńskiej. To miejsce ściśle powiązane jest z historią Polski.

Znajdują się tutaj również słynne Drzwi Gnieźnieńskie, przedstawiające sceny z życia świętego Wojciecha. W pobliżu centrum warto też zobaczyć Parowozownię, miejsce, które powoli jest przywracane do życia. Oczywiście, dla miłośników historii punktem „must have” na mapie atrakcji będzie Muzeum Początków Państwa Polskiego. Znajdują się tam wystawy stałe: początki państwa polskiego, Piastów malowane dzieje, sztuka romańska w Polsce, ceramika gnieźnieńska oraz Gniezno – stąd do przeszłości. Poza tym można też zobaczyć wystawy czasowe. W Gnieźnie nie brakuje atrakcji, jakie rzeczywiście warto zobaczyć.

Planujesz kupno mieszkania w Mnichowie?

Powodów, by zamieszkać w Mnichowie, jest o wiele więcej, jednak już same atrakcje turystyczne zachęcają do tego, aby się na to zdecydować. Im więcej ktoś dowiaduje się na temat tego, co można zobaczyć w Mnichowie i jego najbliższych okolicach, tym bardziej przekonuje się, że jest to miejsce godne uwagi. Zwłaszcza gdy sam jest pasjonatem historii.