Moda na łapacze snów

lapacz snow

Dobór dekoracji do salonu, czy sypialni często stanowi niemałe wyzwanie dla osób je urządzających. Zawsze w tej kwestii sprawdzi się oryginalny łapacz snów, który występuje w wielu konfiguracjach kolorystycznych i wzorzystych. Taki produkt pasuje do niemal każdego wnętrza, wszystko jest kwestią właściwego wzoru, tyle wystarczy, aby pomieszczenie nabrało świeżego i modnego wyglądu.

Łapacz snów – na czym polega jego fenomen?

Według wielu podań indiańskich, łapacz snów ma za zadanie przechwytywać senne marzenia i przepuszczać wyłącznie te pozytywne. Natomiast koszmary miały być odrzucane i odchodzić w zapomnienie. Mimo, że nie każdy wierzy w taką moc, to produkt cieszy się rosnącą popularnością. Etniczne dekoracje są wybierane bardzo często, nie tylko dla samego siebie, ale również jako prezent dla najbliższej osoby. Sprawdzą się także w nowocześnie urządzonych wnętrzach, zapewniając jednocześnie domownikom lepsze samopoczucie. W internetowej galerii artyferia.pl każdy może znaleźć łapacz snów idealny do wnętrz zaaranżowanych w różnorodny sposób. Dostępne są wielokolorowe modele, jak i te w stonowanych barwach, te drugie idealnie będą współgrały z minimalistycznie urządzonymi pomieszczeniami. Jednym ze znaków rozpoznawczych łapaczy snów są tasiemki przymocowane do dolnej części okręgu, które przywodzą na myśl typowy etniczny styl. Im bardziej kolorowe, tym lepiej się kojarzą i wzbudzają pozytywne emocje. Łapacze snów mogą występować w różnych rozmiarach, te mniejsze również mają swój niezaprzeczalny urok. Najczęściej zawiesza się je w pokojach dzieci. Ozdoby te kojarzą się z równie modnym stylem boho, w którym królują indiańskie atrybuty – plecionki, piórka, koraliki.

lapacz snow

Ręcznie robione łapacze snów

Przy wykonywaniu łapaczy snów jedynym ograniczeniem jest tak naprawdę ludzka wyobraźnia, która dyktuje jaki powinien być końcowy efekt. Na stronie artyferia.pl znajduje się wiele rodzajów ozdób, które wykonuje się od początku do końca samodzielnie, przy użyciu rąk. Do zrobienia łapacza można wykorzystać sznurki lub tasiemki, często nieodłącznym elementem są kolorowe piórka. Środek obręczy można wyplatać w dowolny sposób, z pewnością każdy ma w sobie coś wyjątkowego, co widać w pełni po ukończonej pracy. Niektóre osoby wykorzystują także schematy do robótek szydełkowych, wówczas stosuje się różnego rodzaju włóczki. Pomysłowość rękodzielników nie ma granic, ponieważ powstają nawet produktu na bazie kształtu serca, właściwy dobór kolorystyki może sprawić, że będzie to doskonały prezent walentynkowy, lub z okazji rocznicy związku. Modne stały się także łapacze snów z motywami sów, które stanowią symbol mądrości. Może być to inspiracja na podarunek dla wychowawcy, z okazji zakończenia roku szkolnego. Możliwości jest całe mnóstwo, dlatego nie dziwi fakt problemu z dokonaniem ostatecznego wyboru. Twórcy prześcigają się w swojej pomysłowości i powinno się to zawsze doceniać. W końcu są to godziny cennego czasu poświęcanego na naukę i szkolenia, w wyniku których powstają łapacze na miarę dzieł sztuki.