Rok 2022 należy do mody plażowej, która jest skrojona na miarę potrzeb sylwetki. W praktyce oznacza to, że stroje kąpielowe muszą być dostosowane do indywidualnych predyspozycji jak również upodobań. W myśl zasady body positive nie bójmy się więc odważnych kroków i stawiajmy na modele, które podkreślają kobiecość i sprawiają, że czujemy się dobrze we własnej skórze. Sprawdźmy, które jednak najbardziej skradły serca światowej klasy projektantów.

Modne stroje kąpielowe 2022 – bikini na sznurkach

Szalenie modne w tym sezonie jest bikini na sznurkach, które podkreśla walory sylwetki. Stanowi ono niewątpliwie najgorętszy trend mody plażowej 2022. Na szczęście jest jego wiele wydań, więc każda posiadaczka zarówno krągłych kształtów, jak i tych mniej wydatnych znajdzie coś dla siebie. W trendach utrzymują się głównie modele góry od kostiumów z dodatkowymi paseczkami, które są przewiązywane pod biustem.

Moda plażowa 2022 – topy bez ramiączek

Jeśli chcemy być osadzeni mocno w trendach, to w naszej garderobie nie może zabraknąć modeli strojów kąpielowych, które przywodzą na myśl luz i swobodę. Wśród nich niewątpliwie wyróżniają się tipy bez ramiączek – zarówno w wersji klasycznej, jak i z asymetrycznymi wariacjami na temat. Plażowy biustonosz top, który jest w trendach może przybierać różne fasony – wszystko po to, aby wpisać się w oczekiwania i gust każdej kobiety.

Monokini – modne stroje plażowe 2022

Stroje jednoczęściowe mocno rozpaliły wyobraźnię projektantów i rok 2022 można z powodzeniem nazwać ich wielkim powrotem. Wśród modeli, które szczególnie się wyróżniają wymieniamy przede wszystkim monokini, które stanowi swoistą wariację na temat kostiumu kąpielowego. Charakteryzuje się ono wycięciami na bokach, które mogą pojawiać się w różnych kształtach. W trendach są zarówno modele klasyczne, jak i te w których postawiono na nutkę nonszalancji.

Modne stroje kąpielowe 2022 – pastele mają moc

Rok 2022 niewątpliwie będzie należał także do pastelowych strojów kąpielowych. Projektanci mocno stawiają na ich klasyczne wydanie zarówno pod względem tonacji, jak i krojów. Jeśli więc tego rodzaju barwa, to na przykład liliowa, utrzymana w tonacji pudrowego różu czy też błękitu. Zdecydowanie w takiej wersji należy zrezygnować z różnego rodzaju zdobień oraz falbanek na rzecz nieśmiertelnej klasyki gatunki – prostego kroju. Takie wydanie może być zarówno dla posiadaczek krągłych kształtów, jak i tych smuklejszych.