Na co zwrócić uwagę, wybierając syfon do umywalki łazienkowej?

syfon do umywalki

Niektórym osobom wydaje się, że syfon do umywalki łazienkowej nie ma żadnego znaczenia. Jest to bowiem niewielki element, ale jak się okazuje – pełni wiele istotnych funkcji. Przed jego wyborem warto zastanowić się, na czym Ci najbardziej zależy: na funkcjonalności czy estetyce? Możliwe jest również połączenie tych dwóch aspektów. W artykule podpowiadamy, czym się kierować przy zakupie syfonu umywalkowego. Sprawdź, jaki model wybrać do łazienki.

Syfon umywalkowy to niezastąpiony element w każdym domu czy mieszkaniu. Służy przede wszystkim do odprowadzania wody z umywalki do ścieków, ale nie tylko. Pracownik sklepu z wyposażeniem łazienki tłumaczy, za co jeszcze odpowiada: Syfon umywalkowy zatrzymuje gazy i nieprzyjemne zapachy, które wydobywają się z instalacji kanalizacyjnej. Może być on ukryty, ale niekiedy montuje się go na wierzchu – w takich przypadkach warto zadbać o ładny wygląd tego elementu. Powinien prezentować się estetycznie, zwłaszcza w nowoczesnych łazienkach.

Rodzaje syfonów umywalkowych

Dostępne są różne rodzaje syfonów do umywalek łazienkowych, co sprawia, że każdy może wybrać model odpowiedni dla siebie. Dużym zainteresowaniem cieszą się produkty butelkowe oraz rurowe. Pierwsze z nich składają się ze zbiornika z wodą, który zazwyczaj ma kształt butelki. Takie elementy sprawdzają się doskonale w niewielkich pomieszczeniach, ponieważ nie zajmują dużo miejsca. Natomiast syfony rurowe przypominają wyglądem literę U. Są bardzo wydajne i bezproblemowe, ale wymagają nieco więcej przestrzeni, dlatego nie każdy może sobie pozwolić na ich montaż w łazience. Oprócz nich dostępne są również syfony niestandardowe, zachwycające nietypowym wyglądem.

Charakterystyka syfonów umywalkowych z korkiem klik klak

Obecnie bardzo modne są syfony umywalkowe z korkiem klik klak, które można kupić w różnych rozmiarach i kolorach. Ich największe zalety stanowią komfort użytkowania oraz łatwa obsługa. Wystarczy delikatnie nacisnąć taki korek, żeby odblokować lub zamknąć przepływ wody. Takie modele są wybierane również ze względów estetycznych. Bardzo ładnie się prezentują we wszystkich łazienkach, zarówno tych urządzonych nowocześnie, jak i klasycznie. Nic więc dziwnego, że tak wiele osób decyduje się na ich zakup.