Najpopularniejsze modele samochodów marki Lexus

W 2021 roku sprzedaż Lexusa w Europie wzrosła o 2 proc. do 72 441 samochodów. Jednocześnie 2-procentowy spadek zaliczyła sprzedaż aut klasy premium, co spowodowało, że udział Lexusa w rynku samochodów osiągnął rekordowy poziom 2,3 proc. Najpopularniejszymi modelami Lexusa są kompaktowy crossover UX, średniej wielkości SUV NX oraz mniejszy brat flagowej limuzyny, model ES.

Lexus NX — sportowa elegancja

Jednym z najpopularniejszych modeli Lexusa jest NX, który pojawił się na rynku w 2014 roku. Auto najnowszej generacji z 2022 roku bazuje na platformie GA-K, a w ofercie znajduje się wersja wyłącznie z napędem hybrydowym oraz innowacyjna wersja z hybrydą plug-in. Gama silnikowa zawiera 3 różne rozwiązania.

Na długiej liście wyposażenia SUV-a nie mogło zabraknąć zaawansowanych systemów bezpieczeństwa i najnowszych multimediów. Samochód występuje w podstawowej wersji z napędem przednim od 199 900 zł (Elegance) oraz na wszystkie koła (Business, Prestige, F Sport i Omotenashi). Wszystkie wersje objęte są 3-letnią gwarancją z limitem przebiegu do 100 000 km. Więcej informacji znaleźć można w salonie Lexusa we Wrocławiu.

Lexus ES — jeszcze doskonalszy

Lexus ES istnieje na rynku od 1989 roku i  określa się go jako najważniejszy ze wszystkich modeli marki. Od debiutu dotychczasowa sprzedaż wynosi ok. 2,65 mln samochodów w ponad 80 państwach. Kierowcy na całym świecie chwalą sobie doskonałe wyciszenie i wygodną kabinę modelu ES.

Auto dostępne jest w Europie Zachodniej i Środkowej z samoładującym się napędem hybrydowym. Nowy ES, w porównaniu do tego z 2018 roku, cechuje się jeszcze lepszym poziomem wycieczenia i bardziej komfortowym zawieszeniem. Dzięki pracy inżynierów udało się uzyskać niezwykle płynną koordynację pomiędzy przyspieszaniem, hamowaniem i kierowaniem. Zmianie uległy również światła główne oraz przedni grill, zaś wnętrze zostało urozmaicone inną kolorystyką.

Lexus UX — kompaktowy SUV

Lexus UX to najmniejsza opcja z kategorii SUV-ów japońskiej marki. Może być wyposażone w układ hybrydowy, jak i sam silnik benzynowy. Ceny tego modelu zaczynają się od 154 900 zł, a do wyboru kierowców pozostaje sześć wersji wyposażeniowych.

Ten kompaktowy model Lexusa z bagażnikiem o pojemności ponad 300 litrów, występuje w dwóch opcjach napędowych. Pierwsza, czyli UX 200 napędzana jest silnikiem benzynowym o pojemności 2 litrów i mocy 173 KM. Druga to wersja hybrydowa, której silnik spalinowy osiąga mniejszą moc, 152 KM, ale wspomaga go elektryczny silnik, dzięki któremu cały napęd osiąga moc 184 KM.