Najpopularniejszy polski sportowiec i dlaczego?

sport top

Myśląc o najpopularniejszym polskim sportowcu, pewnie każdy ma kogoś innego przed oczyma. Jednak jeśli pomyślimy o skokach narciarskich, to o kim pomyślimy? Bardzo możliwe, iż będzie to Adam Małysz! Osoba, która rozkochała nasz kraj do oglądania skoków narciarskich. Wielu z nas dało się ponieść „Małyszomanii”. Dlaczego jest to tak popularny polski sportowiec?

Zwrócił naszą uwagę na skoki narciarskie

Z pewnością trzeba przyznać Adamowi Małyszowi to iż zwrócił on uwagę Polaków na skoki narciarskie. Z pewnością wcześniej nie były one tak popularne, jak ma to miejsce obecnie. Fala zwycięstw tego sportowca skutecznie przyciągała ludzi przed ekrany telewizorów. Wielu z nich wcześniej nie interesowała się skokami. Zresztą większość chciała zobaczyć tę osobę, o której ciągłe było wszędzie głośno. Adam Małysz długo nie schodził z ust Polaków, a u bukmacherów podbijał wszystkie rekordy. Zakłady bukmacherskie na Małysza były obstawiane co 5minut.

 

Dzisiaj większość z nas kojarzy Zakopane właśnie przez to, iż jest tam skocznia, na której Adma Małysz wygrywał. Jest to obecnie miejsce, gdzie znajdziemy więcej Polaków (szczególnie w sezonie skoków) teraz niż przed popularnością tego wielkiego skoczka.

Skromna osoba

Chyba jednak najważniejszą sprawą, która przesądziła za tym, iż Małysz został pokochany przez Polaków, jest to, iż jest on skromną osobą. Mimo wielu zwycięstw nie zakręciło się mu w głowie od popularności. Adam ciągle pozostawał taki sam – trudno go za to nie lubić. Z pewnością wielu z nas było dumnych z tego, iż reprezentuje nas on tak godnie na światowej arenie skoków narciarskich. Dzięki niemu wielu ludzi z innych krajów zobaczyło waleczność Polaków!