Nowe czy używane auto – które bardziej się opłaca

zakup samochodu

Zakup auta to z pewnością trudna decyzja dla wielu osób. Trzeba dobrać model do naszych potrzeb, preferencji oraz budżetu domowego. Do wyboru mamy dwie opcje, zdecydować się na auto nowe z salonu bądź używane. Oba rozwiązania mają swoje wady i zalety. Sprawdźmy więc która opcja będzie się bardziej opłacać?

Zalety nowego auta

Nowy samochód zakupić można w takich miejscach jak autoryzowany salon Volvo, czy innej marki. Mając upatrzony już konkretny model, wystarczy udać się do salonu i dokonać zakupu bez konieczności czasochłonnych poszukiwań. Co więcej, do największych zalet nabycia auta nowego jest gwarancja jego sprawności. Mamy pewność, że auto jest bezwypadkowe oraz posiada komplet sprawnych i oryginalnych części. Kupując nowy samochód z salonu, możemy wybrać wyposażenie dodatkowe oraz kolor lakieru. Dla wielu osób dużą zaletą tej opcji jest to, że nikt wcześniej pojazdem nie jeździł, a więc stan wizualny wnętrza oraz lakieru jest idealny bez rys i uszkodzeń. Szeroką ofertę nowych samochodów oferuje między innymi salon Volvo Car.

Dlaczego warto wybrać używane auto?

Zakup używanego samochodu to przede wszystkim mniejszy wydatek. Warto mieć na uwadze, że za daną kwotę można kupić lepiej wyposażony i wyższej klasy model samochodu używanego niż nowe auto w identycznej cenie. Dodatkowo wybór używanego Volvo bądź samochodu innej marki lepiej sprawdzi się dla nowych kierowców, ponieważ ewentualne uszkodzenia i rysy nie będą tak bolesne jak w przypadku wcześniej nieużywanego samochodu. Co więcej, używane auto to dobry wybór, jeśli szukamy pojazdu do uciążliwej eksploatacji, przykładowo do wożenia sprzętu budowlanego.

Wady nowych i używanych samochodów

Bez wątpienia do wad nowych samochodów można zaliczyć ich wygórowane ceny. Oczywiście nie dotyczy to wszystkich. Trzeba mieć na uwadze, że za dodatkowe wyposażenie bądź konfiguracje modelu nowego auta trzeba dodatkowo zapłacić. Wszystkie nowe samochody szybko tracą na wartości ciągu pierwszych 3 lat użytkowania. Z kolei samochód używany trzeba dokładnie sprawdzić pod względem technicznym, aby nie kupić modelu wymagającego kosztownej naprawy. Dodatkowo znalezienie maszyny, która przypadnie nam do gustu, może być czasochłonne.