Nowe drzwi do starego domu – co warto wybrać?

Drzwi to jeden z tych elementów starszego domu, którego wymiana może dać bardzo dużo korzyści. Jakie nowe drzwi warto wybrać do domu wybudowanego przed laty? Pod uwagę warto wziąć wtedy kilka istotnych kwestii!

Dlaczego warto wymienić stare drzwi wejściowe?

Drzwi wejściowe w starszych domach bardzo często nie wyróżniają się zbyt dobrą jakością. Nie tylko nie są one odpowiednio izolowane, ale również zdarza się, że są one po prostu niezbyt bezpieczne ze względu na brak atestowanych zamków.

Wobec tego drzwi zewnętrzne w starszym domu często powodują jego szybkie wyziębienie i mogą powodować większe ryzyko włamań. W rezultacie narażają one właściciela na spore straty, ponieważ musi on wtedy wydawać więcej pieniędzy na ogrzewanie, a także jego dom jest dość łatwy do sforsowania dla włamywaczy.

Wymiana starych drzwi jest zatem bardzo dobrą decyzją, gdy zamierza się wykonać termoizolację domu i w każdej innej sytuacji, gdy drzwi te jeszcze nie zostały wymienione na nowe.

Starszy dom – jakie drzwi wybrać?

Gdy zamawia się drzwi do starszego domu, duże znaczenie ma ich odpowiednie dopasowanie. Pod uwagę trzeba będzie wtedy wziąć zarówno typ drzwi, jak i jego wymiary. Należy też uwzględnić kwestie montażowe.

Do starszych domów można zastosować różne typy drzwi, na przykład mogą być to drzwi drewniane, stalowe, aluminiowe czy PCV. Wśród powyższych najbardziej przystępne cenowo są drzwi PCV, które mogą być też wykończone za pomocą oklein drewnopodobnych. Również niedrogie mogą być drzwi salowe, które także dostępne są w wariantach antywłamaniowych. Z kolei za drzwi drewniane i aluminiowe trzeba będzie zapłacić już więcej.

W przypadku starszych budynków bardzo często otwory drzwiowe nie mają ustandaryzowanych wymiarów. Oznacza to, że konieczne będzie wykonanie wtedy drzwi na wymiar albo też zmienienie wymiarów otworu drzwiowego.

Gdzie zamówić nowe drzwi do starego domu?

Obecnie usługi w ramach wymiany drzwi na nowe oferuje wiele firm specjalizujących się w branży stolarki drzwiowej. Mogą one zaoferować wtedy obsługę polegającą na wykonaniu drzwi oraz na ich fachowym montażu.

Osobom poszukującym dobrych drzwi Tarnowskie Góry – https://euroset.pl/ mogą zapewnić kompleksowe wsparcie w ramach ich doboru oraz wykonania na wymiar. Warto zdecydować się na firmę, która ma duże doświadczenie w swojej branży i uzyskała wiele pozytywnych opinii od klientów.

Najlepiej wtedy umówić się na wizytę pracownika firmy, który będzie mógł zapoznać się z obecną konstrukcją stolarki i zaproponować optymalne rozwiązania. Na miejscu może on również wykonać wycenę.