Obiekty z płyt warstwowych – czym się wyróżniają?

uzywanie plyt warstwowych

Płyta warstwowa to jedno z nowoczesnych rozwiązań technologicznych, stosowanych w budownictwie przemysłowym, rolniczym czy magazynowym. Płyty łączą w sobie wysoką jakość wykonania, doskonałe parametry techniczne, a także estetykę, dzięki którym obiekty przemysłowe dobrze się prezentują.

Obiekty z płyt warstwowych to najczęściej hale przemysłowe i magazynowe, hangary, obiekty handlowe, socjalne czy nawet chłodnie. Sprawdzają się wszędzie tam, gdzie ważna jest jakość wykonania, a także czas na postawienie budynku. Obiekt z płyty warstwowej od projektu do oddania w użytkowanie można wykonać w ciągu kilku tygodni. To nieporównywalnie mniej niż budowa tradycyjnych obiektów murowanych.

Zalety płyt warstwowych

Płyty warstwowe są popularne i powszechnie stosowane dzięki swojej wytrzymałości wynikającej ze specjalnej budowy. Składają się one z okładzin metalowych, a pomiędzy tymi warstwami umieszczony jest rdzeń izolacyjny. Płyty wykonuje się z blachy ocynkowanej, która jest dodatkowo wzmocniona powłokami zwiększającymi odporność na uszkodzenia czy negatywne działanie czynników atmosferycznych. Wypełnieniem, czyli rdzeniem jest najczęściej pianka poliuretanowa, zdarzają się też wypełnienia ze styropianu oraz wełny mineralnej. Tak wykonane płyty są nie tylko trwałe i odporne na uszkodzenia, ale również zapewniają odpowiednie warunki termiczne wewnątrz budynku. Montaż płyt na specjalnej konstrukcji jest szybki i bezproblemowy – może odbywać się bez względu na pogodę. Hale z płyt warstwowych można również stawiać bez większych ograniczeń na różnym terenie, co sprawia, że chętnie są wybierane w miejscach, gdzie są problemy z wykonaniem tradycyjnych budynków.

Zaufaj doświadczonym wykonawcom

Aby gotowe hale z płyty warstwowej spełniały wszystkie oczekiwania inwestorów, ważny jest nie tylko właściwy wybór materiałów, ale również solidne wykonanie. Obiekty z płyt warstwowych powinni wykonywać doświadczeni fachowcy, którzy są w stanie zaoferować kompleksową usługę – od zgodnego z oczekiwaniami inwestora projektu aż po oddanie obiektu do użytku.