Oczyszczanie cery trądzikowej – po jakie sięgnąć kosmetyki?

cera tradzikowa

Z cerą trądzikową mają problem nie tylko nastolatki, jak się to powszechnie uważa, ale też osoby dorosłe. Trądzik jest chorobą, którą powinien zająć się lekarz dermatolog. Pomocne są też różnego rodzaju zabiegi kosmetyczne i codzienna pielęgnacja twarzy. Najważniejsze będzie oczyszczanie cery trądzikowej.

Cerę trądzikową można rozpoznać bardzo prosto. Pojawiają się charakterystyczne krostki, zaskórniaki, zmiany ropne i rozszerzone pory. Niestety samo pozbycie się tych problemów już takie proste nie jest. Potrzeba czasu, cierpliwości, a często i zmiany nawyków.

Podstawą jest oczyszczanie!

Oczyszczanie cery trądzikowej jest bardzo ważne zarówno jeśli spojrzy się na ogólną kondycję skóry, jak i zapobieganie powstawaniu nowych zmian skórnych. Należy je wykonywać codziennie rano i wieczorem. Skóra przez cały czas wydziela sebum, do tego dochodzi pot i liczne zanieczyszczenia. To sprzyjające warunki dla rozwoju drobnoustrojów i pojawiania się zaskórniaków. Poza tym pod mocnym makijażem skóra ma utrudnione oddychanie, dlatego zmywanie go musi być dokładne.

Cera trądzikowa to cera wrażliwa

Wydawałoby się, że skóra trądzikowa i jej świecenie wymagają silnych środków, ale tak nie jest. Po pierwsze sebum stanowi naturalną barierę ochronną skóry przed szkodliwymi czynnikami z zewnątrz, a nieestetyczne świecenie jest rezultatem nadaktywności gruczołów. Jeśli potraktujemy skórę silnymi preparatami, to otrzymamy gładszą i pozbawioną świecenia cerę, ale na krótko. W rzeczywistości silne kosmetyki bardzo szkodzą skórze, podrażniają i przesuszają. Efekt? Gruczoły produkują jeszcze więcej sebum. Zamiast tego oczyszczanie cery trądzikowej powinno odbywać się z udziałem kosmetyków zawierających takie składniki jak cynk, szałwia, rumianek. Podstawowymi kosmetykami do oczyszczania i demakijażu są płyny do mycia, żele, pianki, mleczka.

Co po oczyszczaniu?

Oczyszczanie cery trądzikowej jest ważne, ale stanowi pierwszy z serii zabiegów, jakie stosuje się codziennie rano i wieczorem. Po tym, jak się pozbędziemy sebum i zanieczyszczeń, skóra może być przesuszona i mieć zmienione pH. Dlatego też trzeba zadbać o to, by ją odpowiednio nawilżyć i przywrócić równowagę. Właśnie to zapewni dobry tonik. A tuż po nim sięgamy po krem stworzony z myślą o cerze trądzikowej.

Jak wesprzeć codzienne oczyszczanie?

Powyższe czynności wykonuje się codziennie. Jednak jest też trochę kosmetyków, które stosuje się nieco rzadziej, ale są niezbędne, aby przywrócić skórze blask. Pierwszym z obowiązkowych preparatów jest peeling, w przypadku cery trądzikowej jest to delikatny peeling enzymatyczny. Teoretycznie można sięgać po peelingi chemiczne, ale tylko pod okiem specjalisty. Enzymatyczny będzie znacznie bezpieczniejszy dla skóry.
Są i maseczki, które stosowane systematyczne perfekcyjnie pomagają znormalizować skórę trądzikową. Najbardziej poleca się maseczki oczyszczające, które powstała na bazie alg i glinki. Stosuje się ją raz lub dwa razy w tygodniu, podobnie jak wspomniany wyżej peeling enzymatyczny.

Kosmetyki do cery trądzikowej znajdziesz na https://ziaja.com/products/skin/tradzikowa.