Paintball połączeniem rozrywki i zdrowej rywalizacji

paintball

Paintball w Polsce staje się coraz bardziej popularny. Powstają nowe miejsca i firmy, które oferują wynajem sprzętu i kostiumów. Na czym polega ta gra? Zawodnicy dzielą się na dwie drużyny i strzelają w siebie karabinami na kulki z farbą.

Wygrywa oczywiście ta drużyna, której członkowie będą trafiali celniej w swoich przeciwników. Wszystko odbywa się w odpowiedniej odzieży i przystosowanym do tego celu miejsca. Paintaball jest rozrywką nie tylko dla młodych, grają w niego ludzie w każdym wieku. Jest to doskonała zabawa podczas delegacji, wyjazdów integracyjnych czy imprez firmowych.

Dzięki dużym karabinom można poczuć się jak na froncie wojennym, a członkowie drużyn solidaryzują się ze sobą w imię wygranej. Ostatnimi czasy grę w paintballa organizuje się również podczas wycieczek szkolnych, dzięki czemu dzieciaki chociaż na chwilę mogą zapomnieć o nudnej, szkolnej rzeczywistości i w całości oddać się rywalizacji. Place do paintballa powstają w różnych miejscach. Chyba najlepszym jest kawałek lasu, bo przed nieprzyjacielem można schować się za drzewem, bądź też wspiąć się na nie i z takiego punktu strzelać do wroga.

Jak widać, strategii jest naprawdę dużo, wystarczy jedynie odrobina wyobraźni. Podsumowując, paintball to rozrywka dla każdego. Nie tylko pobudza ducha rywalizacji, ale również zachęca do biegania i aktywnego spędzania czasu.