Paleta, sztalugi i farba

Paleta, sztalugi i farba
Paleta, sztalugi i farba

Wiele osób po ukończeniu szkoły podstawowej, a już najdalej po gimnazjum stwierdza u siebie brak zdolności manualnych. W zapomnienie odchodzą ołówki, plakatówki czy kredki bambino. Jedynie na marginesach zeszytów przedmiotowych pojawiają się sporadycznie bazgroły zrodzone z nudy. A przecież to doskonały sposób na relaks!

Choć może się wydawać, że zakup sprzętu wiąże się ze sporymi kosztami, a wykorzystanie go nie będzie zbyt częste, to warto się zastanowić czy chwile skupienia nie przyniosą nam wyciszenia po wyczerpującym tygodniu pracy. Już od wczesnej wiosny możemy udać się na łono natury, by nie tylko kontemplować budzącą się naturę, ale również uwiecznić ją własnymi rękami. Bo w końcu jest wiele możliwości, nie tylko pędzel i farby.

Każdy z nas, nawet początkujący artysta może stworzyć uroczy obrazem wykorzystując węgiel czy suche pastele… coraz popularniejsze są również gotowe płótna, na które możemy wykorzystać dzięki farbom w tubce imitującymi te profesjonalne. Lato to wręcz okres rozkwitu i największej aktywności zarówno zawodowców jak i malarskich amatorów.

Nawet, jeśli wydaje nam się, ze taka pasja zamiera zimą, to od czego mamy wyobraźnię? W końcu zima również ma swoje atuty. Przed takim płótnem, jak i przed zwykłą kartką papieru możemy spędzić godziny dopracowując szczegóły naszej artystycznej wizji. Nawet sam fakt pobrudzonych rak, a nawet znacznej części ubrania, niczym dziecko, potrafi cieszyć każdego z nas, szczególnie, gdy potrzebujemy chwili beztroskiej radości po stresującej pracy.