Piękne, polskie miasta

Często mówimy, jak nam się nudzi. Nie chcemy co weekend wykonywać tych samych czynności, nie chcemy ciągle leżeć przed telewizorem w nadziei, że nam się czegoś zachce. Myślimy, gdzie można by pojechać, żeby nie wydawać niepotrzebnie kasy, żeby nie było daleko, ale ładnie.

Polskie miasta, małe miejscowości są odpowiedziami na te pytania. Śmiało można założyć, że w każdym polskim mieście jest coś warte uwagi i zwiedzenia. Za nieduże pieniądze. Ostatnio odwiedzili nas znajomi z daleka. Postanowiliśmy pokazać im coś w naszym województwie. Ponieważ ani oni, ani my nie mieliśmy czasu-każdy z nas pracuje, stwierdziliśmy, że najlepszym rozwiązaniem będzie poszukanie czegoś bliskiego miastu, w którym żeśmy się znajdowali.

No i pyk. Wsiadamy w samochód, jedziemy 15 minut i dojeżdżamy blisko, szybko, wygodnie. Nasi znajomi nie było na początku chętni, a po co, koszty, czas, nie ma jak gadać. Nic bardziej mylnego, z wyjazdu byli bardziej zadowoleni niż my, zobaczyli kawałek czegoś, czego dotąd nie widzieli. Zobaczyli coś blisko okolicy, w której się znaleźli. Z uśmiechami na twarzach wracaliśmy do domu i stwierdziliśmy, że nasze województwo jest piękne.

Każdy może tak powiedzieć o swoim mieście tylko trzeba poszukać czegoś w pobliżu i się tam udać. Może dzięki temu dojrzy się plusy mieszkania w swojej miejscowości, może dzięki temu nie będzie wymówek, że nam się nie chce, że daleko. Może warto docenić to, co mamy blisko siebie, dopiero wtedy ruszyć w świat.