Piłka nożna – sport tylko dla mężczyzn?

Piłka nożna - sport tylko dla mężczyzn?
Piłka nożna - sport tylko dla mężczyzn?

Piłka nożna na pewno jest jednym z najbardziej popularnych sporów na świecie. Jednak czy jest ona zarezerwowany tylko dla mężczyzn? Zdecydowanie więcej jest drużyn męskich, niż damskich i są one bardziej sławne. Jednak gra w piłkę nożną, nie jest zarezerwowana tylko dla panów.

Coraz częściej słyszy się o tym, że kobiety też uprawiają ten sport. Telewizja, radio czy prasa coraz częściej i z coraz to większym entuzjazmem donoszą o takich nowo powstałych drużynach czy sukcesach już istniejących ekip. Nie jest to jeszcze tak spektakularne i sławne jak ich męskie pierwowzory, jednak panie na tym polu, a raczej boisku, działają coraz prężniej i coraz lepiej sobie radzą.

Często w mniejszych miastach, ale nie tylko, tworzą się wśród dziewczyn drużyny, które grają w nogę. Zazwyczaj chyba dzieje się to na etapie szkolnym. Bywa też, że nauczyciele wychowania fizycznego zachęcają uczennice do tego sportu, łamiąc utarte stereotypy i przyzwyczajenia. Oczywiście, nie każda dziewczyna zachwyci się taką formą ruchu, a raczej mniejszość, niż wśród panów, ale mimo to, zdarzają się miłośniczki tego sportu.

Organizowane są nawet zawody wśród takich drużyn. Pewnie na początku jakieś międzyszkolne, potem powiatowe, gminne czy nawet ogólnokrajowe. Dziewczynom nie przeszkadzają luźne stroje, to, że się pobrudzą, czy ewentualne kontuzje. Pewnie na takie duże imprezy sportowe jak Euro w wykonaniu pań trzeba jeszcze poczekać, ale i tak dziedzina ta staje się wśród nich coraz popularniejsza.