Piłkołapy – jakie są ich rodzaje?

pilkolapy

Gra w piłkę może powodować spore szkody, jeśli boisko nie będzie właściwie zabezpieczone. Dlatego też, ze względów bezpieczeństwa, a także dla wygody, warto zamontować solidne piłkołapy. Przydadzą się zarówno na boiskach znajdujących się w halach sportowych, jak i na otwartej przestrzeni.

Piłkołapy to specjalne siatki zabezpieczające, które zatrzymują piłkę wewnątrz boiska. Dzięki temu nie wylatuje ona na otwartą przestrzeń, nie jest zagrożeniem dla przechodniów, a także dla mienia. Wyrzucona z dużą siłą piłka, która trafi w samochód lub szybę okienną, może bowiem wyrządzić spore szkody.

Rodzaje piłkołapów

Piłkołapy, zwane również piłkochwytami, mogą być różnego przeznaczenia. Do wyboru mamy piłkołapy zewnętrzne, wiszące, piłkołapy za bramkami. Wszystkie są dosyć podobne pod względem konstrukcyjnym. To solidnie wykonane siatki, dzięki którym pika nie wylatuje poza obręb boiska. Zapewniają bezpieczeństwo nie tylko osobom postronnym, które mogłyby być uderzone lecącą piłką. To także ochrona najmłodszych, którzy w pogoni za piłką mogliby wybiegać na ruchliwą ulicę. Oprócz kwestii bezpieczeństwa piłkołapy zapewniają również wygodę. Wylatująca daleko na aut piłka powoduje częste przerwy w meczu, przez co trwa on zdecydowanie dłużej.

Profesjonalny montaż piłkołapów

Aby piłkołapy spełniały swoje zadanie, powinny być odpowiednio dobrane pod względem wysokości i szerokości. Wysoki poziom bezpieczeństwa zapewniają konstrukcje, które mają od 4 do 6 metrów wysokości, są zamontowane na solidnych słupach aluminiowych i stalowych. Profile, z których wykonane są słupy, są malowane proszkowo, dzięki czemu są nie tylko mocne, ale również estetyczne. Wybór piłkołapów zawsze powinien być dopasowany do konkretnego boiska, a także dyscypliny sportowej. W Lumar Sport można nie tylko zamówić odpowiedniej jakości, wzmocnione siatki, ale również profesjonalny montaż. Dzięki temu cała konstrukcja będzie zapewniała bezpieczeństwo przez długi czas.