Planujesz remont łazienki? Wynajmij kontener na gruz!

Stara łazienka, która wymaga skucia tynków, będzie wymagała odpowiedniej przestrzeni na pochodzące z niej odpady. Co można z nimi zrobić? Najlepiej wynająć kontener na gruz, który pozwoli na szybkie i łatwe pozbycie się gruzu poremontowego.

Jak pozbyć się gruzu po remoncie?

Gruz po remoncie jest odpadem, który nie może być przez właściciela wyrzucony do zwykłego kosza albo kontenera na śmieci. Przepisy wymagają, aby gruz był odpowiednio zagospodarowany i przekazany do miejsca, które zajmuje się przyjmowaniem takich odpadów.

Prowadząca remont łazienki osoba może w takiej sytuacji pozbyć się niepotrzebnego gruzu z kafelków, starych sprzętów na parę sposobów:

1. Przekazanie gruzu do PSZOK-u – takie punkty funkcjonują w gminach i miastach, przyjmując od osób opłacających rachunki za zagospodarowanie odpadami różnego rodzaju odpady. Trzeba dowieźć je samodzielnie na miejsce i rozładować.

2. Zamówienie firmy komunalnej, która odbierze gruz – wtedy wszystkim będzie zajmowała się firma, której pracownicy zabiorą gruz z posesji. To wygodna, ale dość droga usługa.

3. Wynajęcie kontenera na gruz – jest to usługa polegająca na wypożyczeniu pustego kontenera, w którym umieszcza się odpady. Potem kontener jest odbierany przez firmę komunalną, a jego zawartość utylizowana.

Kiedy warto zdecydować się na wynajem kontenera na gruz?

Usługa polegająca na wynajęciu kontenera na gruz jest związana z wieloma zaletami, co powoduje, że wiele osób prowadzących remonty łazienek decyduje się właśnie na nią.

Wynajem kontenera wymaga wyłącznie zadzwonienia do firmy komunalnej, która nawet tego samego dnia może dostarczyć pod wskazany adres kontener o wybranej pojemności. Najczęściej wynajmowane są kontenery o pojemności kilku lub kilkunastu metrów sześciennych, które pozwolą na zebranie wszystkich odpadów z remontowanej łazienki.

Warto zdecydować się na zamówienie kontenera jeszcze zanim rozpocznie się prowadzenie prac remontowych. Dzięki temu można na bieżąco umieszczać w nim powstały gruz, który nie będzie zajmował miejsca w budynku czy na zewnątrz niego. Aby pozbywać się go łatwiej, można umieścić go również przy wejściu do domu.

Gdy kontener będzie już wypełniony, wystarczy telefon do firmy komunalnej. Jej pracownicy mogą następnie odebrać zapełniony pojemnik i odpowiednio zutylizować jego zawartość.

Ile kosztuje wynajęcie kontenera na gruz?

Gdy chodzi o usługę jak wynajem kontenera na gruz Katowice gruzman.pl to miasto, gdzie można skorzystać z niej w przystępnych cenach.

Najczęściej za wynajęcie oraz utylizację zawartości kontenera trzeba będzie zapłacić od około 500 złotych do ponad 1500 złotych w przypadku większych pojemności kontenerów.