Płytki ceramiczne imitujące kamień – wzory, zastosowanie. Gdzie je kupić?

Kamień jak marmur czy granit jest drogi, ale żeby cieszyć się jego pięknym wyglądem we wnętrzach, wcale nie trzeba wydawać fortuny. Alternatywa do płytki imitujące kamień, które obecnie są bardzo modne!

Dlaczego warto wybrać płytki ceramiczne imitujące kamień?

Płytki ceramiczne są oferowane przez producentów w wielu wariantach do wyboru. Wśród nich znajdują się również płytki, które imitują wygląd naturalnego kamienia.

Imitujące kamień płytki ceramiczne, na przykład włoskie płytki Naxos – http://domhit.katowice.pl/naxos są dostępne w wielu wzorach. Wśród nich można znaleźć płytki prezentujące się jak luksusowy marmur, ale również płytki jak granit lub piaskowiec.

Wśród najważniejszych zalet płytek ceramicznych imitujących kamień znajdują się:

  • atrakcyjny wygląd
  • przystępna cena
  • różne wzory i kolory do wyboru
  • brak potrzeby specjalnej pielęgnacji
  • łatwe układanie

Płytki jak kamień – gdzie można je ułożyć?

Ceramiczne płytki przypominające kamień są oferowane w wariancie na podłogi oraz na ściany, dlatego mogą być one układane zarówno na powierzchniach poziomych, jak i pionowych. Wiele płytek może być stosowanych zarówno jako podłogowe, jak i ścienne.

Bardzo często płytki imitujące kamień używane są w łazienkach. Można używać ich również w połączeniu z innymi wzorami płytek, na przykład w kolorze bieli, imitujących drewno, z płytkami cegiełkami.

Również płytki imitujące kamień świetnie prezentują się w kuchniach, gdzie układane są głównie na podłogach. Można też wykorzystać je do ułożenia nad blatem kuchennym.

Ponadto płytki te mogą świetnie sprawdzić się we wnętrzach jak korytarze, klatki schodowe, hole, a nawet w salonach, gdzie planuje się wyłożyć podłogę płytkami.

Wzory i kolory płytek ceramicznych o wyglądzie kamienia

W ofercie producentów płytek ceramicznych można znaleźć wiele ciekawych modeli o kamiennym wyglądzie.

Obecnie największym powodzeniem cieszą się płytki imitujące marmur, na przykład jak stylowe płytki Naxos. Klienci decydują się zarówno na odcienie bieli, jak i czerni.

Również ciekawym wyborem będą płytki wyglądające jak granit, które świetnie pasują do wnętrz w wielu stylach.

Uniwersalne zastosowanie mają również płytki prezentujące się jak piaskowiec w odcieniach beżu oraz szarości.

Ciekawym wyborem będą również płytki o nietypowych kształtach, na przykład płytki heksagony czy płytki do układania w jodełkę.

Gdzie kupić płytki imitujące kamień?

Obecnie płytki imitujące kamień są bardzo popularne i można kupić je w wielu sklepach sprzedających płytki ceramiczne oraz wyposażenie łazienkowe.

Płytki zagranicznych producentów, na przykład płytki Naxos, można również zamawiać w sklepach internetowych, gdzie dostępna jest pełna kolekcja. Płytki mogą być wtedy dostarczone bezpośrednio do klienta pod jego adres.