Podróże małe i duże

16. Kreatywne spędzanie wolnego czasu? Nie ma problemu! Propozycją na te chwile, których nie chcemy już więcej spędzać przed telewizorem, czy też komputerem są podróże! Jak to mówią: „te małe i duże”! Blisko i daleko!

Czy do tej pory udało ci się zwiedzić jakieś miasto w twojej ojczyźnie? W rzeczywistości wcale nie musisz jechać gdzieś daleko! Zastanów się, czy chociaż raz zwiedziłeś miasto, w którym mieszkasz, albo, obok którego mieszkasz! Możesz powiedzieć: „nie chce mi się, to strata czasu, są inne rzeczy, które mogę robić w wolnym czasie”, ale po prostu nie znasz korzyści wypływających z podróżowania i zwiedzania.

Zacznijmy od tego, że różnego rodzaju wycieczki, co jest ich największą zaletą, po prostu nas kształcą! A każdy wie, że nauka w praktyce zawsze jest dużo lepiej przyswajana niż w teorii. Uczymy się, co było, jak wyglądało i kiedy się zdarzyło.

Dzięki podróżom za granicę mamy szansę poznać obcą kulturę, kuchnię czy religię. Uczymy się rozmawiać z ludźmi innych narodowości. Po prostu poznajemy świat! Mamy szansę na zbadanie go! Zadajmy, więc sobie pytanie, czy nie warto spróbować?

Zacznijmy, zatem najpierw od miast leżących obok nas, następnie powoli zwiększaj zasięg podróżowania. Wykorzystaj swoje życie kreatywnie! Nie warto na nic czekać, a jedynie „zaklepać” najbliższy wolny termin i wyruszyć na podbój świata! Sprawdź sam! Zobacz, że naprawdę warto!