Podstawowe rodzaje bram garażowych

bramy garazowe

Wybór bramy garażowej ma wpływ na funkcjonalność garażu. Jej rodzaj wpływa również na ograniczenie strat energii cieplnej z ogrzewanego garażu, a także poczucie bezpieczeństwa. Wśród dostępnych na rynku bram garażowych znajdziemy zarówno tradycyjne, jak i nowoczesne rozwiązania. Które z nich jest najlepsze? Na co warto zwrócić uwagę, wybierając bramę garażową? Podpowiadamy.

Jakie bramy garażowe są najczęściej wybierane?

Podstawowym kryterium podziału bram garażowych jest sposób ich otwierania. Decyduje on o funkcjonalności garażu, a także wpływa na możliwość zagospodarowania np. przestrzeni pod sufitem. Co więcej, sposób otwierania bramy garażowej pozwala również uniknąć kłopotów związanych z korzystaniem z krótkiego i wąskiego podjazdu. Wśród najczęściej wybieranych bram garażowych wyróżniamy podstawowe, dostępne na rynku od dawna rozwiązania, do których zaliczamy:

  • bramy garażowe uchylne,
  • bramy garażowe rolowane,
  • bramy garażowe segmentowe,
  • bramy garażowe przesuwne.

Każde z powyższych rozwiązań ma swoje wady i zalety, które warto poznać, zanim dokonamy wyboru i przystąpimy do montażu bramy garażowej. Wysokiej jakości bramy garażowe, które można dopasować do wielkości garażu, a także indywidualnych potrzeb oferuje firma Max Handel.

Co wziąć pod uwagę podczas wyboru rodzaju bramy garażowej?

Bramę garażową należy dobierać do specyfiki garażu. Jednym z ważnych kryteriów wyboru bramy garażowej jest sposób jej otwierania, który powinien zapewniać nam maksimum wygody oraz komfortu. Co więcej, powinniśmy zwrócić uwagę na izolację bramy garażowej, dzięki której można skutecznie chronić wnętrze ogrzewanego garażu przed stratami energii cieplnej. Ze względu na sposób otwierania bram garażowych możemy podzielić je na bramy, które wymagają dużej ilości miejsca na podjeździe, czyli bramy uchylne, a także bramy pozwalające na wygodne korzystanie z garażu także w przypadku krótkiego i wąskiego podjazdu, czyli bramy rolowane, przesuwne i bramy segmentowe.

Brama garażowa musi chronić wnętrze garażu oraz zgromadzone w nim rzeczy, dlatego warto zwrócić uwagę na niezbędne zabezpieczenia, które utrudniają dostęp do przestrzeni garażu osobom postronnym. Dostępne obecnie na rynku bramy garażowe zapewniają wysoki poziom ochrony zarówno przed czynnikami zewnętrznymi np. zimnem i wilgocią, jak i innymi zagrożeniami.