Pokonaj nudę i zapewnij dziecku rozrywkę, gdy pada deszcz

„W czasie deszczu dzieci się nudzą” Stara piosenka ale ma w sobie dużo prawdy. Czym zając nasze pociechy, gdy nie możemy wyjść z nimi na dwór? Wystarczy trochę chęci i pomysłowości. Nie sadzajmy dziecka przed telewizorem, tylko zapewnijmy mu rozrywkę, to i nam szybciej upłynie deszczowy dzień.

Zapewne każde dziecko lubi zbierać kasztany, żołędzie, jarzębinę i inne dary jesieni. Wykorzystajmy to by z kasztanów i żołędzi zrobić leśne ludki. Jeśli trafi nam się jakiś kasztan ze skórką wykorzystajmy ją do zrobienia jeża. Potrzebujemy tylko kasztanów, żołędzi, zapałek i chęci do zabawy a będzie z tego dużo frajdy dla mamy i dziecka. Jeżeli masz starsze dziecko z przyjemnością upiecze z Tobą ciasto, które będzie miłą niespodzianką dla wracających do domu zmokniętych członków rodziny.

Możemy zaangażować dziecko do pomocy przy posortowaniu ubrań czy zabawek, jednak ciężko jest zmobilizować się w senny, pochmurny dzień do porządków. Jeżeli dziecko jest mniejsze i śpi w dzień, mama może skorzystać z chwili oddechu i przygotować sobie domowe spa. Wystarczy zapalić świeczki w łazience, zrobić sobie peeling nałożyć na twarz maseczkę, ogórki na oczy, odżywkę na włosy i położyć się w wannie z ciepłą wodą i ulubionym płynem do kąpieli.

Jeżeli mamy z domu osobę która może zrobić nam masaż to po odpoczynku w wannie byłby jak najbardziej. Po masażu relaks na kanapie z dobrą książką i nuda w deszczowy dzień odgoniona zarówno u mamy jak i u dziecka.