Pole dance – moda na taniec na róże

moda na taniec na róże

Moda na taniec na róże. Można go zobaczyć wszędzie. Szkoły pole dance wyrastają jak grzyby po deszcze. Ciągle można zobaczyć reklamy, różne akcje promocyjne. Często pomimo tego, że tych szkół naprawdę jest dużo ciężko jest znaleźć wolne miejsce. Jak wiadomo jest to dyscyplina dość specyficzna, choć mogą ćwiczyć zarówno panie jak i panowie.

Do ćwiczeń potrzebujemy tylko trochę miejsca, specjalną rurę i dużo samozaparcia. Ćwiczenia te są bardzo wymagające, ale jak przekonują trenerzy są to zajęcia praktycznie dla każdego. Wiadomo, są pewne ograniczenia. Trzeba mieć do tego predyspozycje. Obecnie oglądając różne programy rozrywkowe widzimy coraz więcej młodych ludzi, którzy pokazują swój talent w tym zakresie.

Naprawdę są to piękne spektakle, a ci ludzie na pewno w dużej mierze przyczynili się do tego, aby rura została odczarowana. Zawsze rodziła złe skojarzenia. Na samym początku, gdy dyscyplina ta wchodziła dopiero do Polski, gdy ktoś przygotowywał występ z rurą – zwłaszcza kobieta – od razu rodziły się złe myśli o oczekiwano porażki, a nie pięknego artystycznego występu.

Teraz akrobatyka na rurze budzi duży podziw i szacunek. Widać ile pracy i wysiłku trzeba włożyć w przygotowanie jednego kilkuminutowego show. Jak w każdym sporcie, tak i w tym, nie da się uniknąć kontuzji i siniaków, a w tym sporcie to głównie siniaków. Trzeba być bardzo zręcznym. Jednak przede wszystkim trzeba mieć pasję.