Półkolonie dla dzieci – dlaczego warto wybrać aquapark?

Pływanie jest bardzo dobrym sportem zarówno dla dzieci jak też i dorosłych. Nie każdy jednak ma umiejętności pływackie. Najlepiej jest ich uczyć się już od najmłodszych lat. Z tego właśnie powodu aquaparki są bardzo dobrym rozwiązaniem dla dzieci. Jest to coś innego niż zwykły basen. Aquaparki oferuję najróżniejsze atrakcje dla najmłodszych takie jak, chociażby zjeżdżalnie. Warto zauważyć, że niektóre obiekty tego typu jak np. Wodny Park we Wrocławiu organizują ciekawie prezentujące się kolonie i półkolonie. Do takich wydarzeń zaliczyć można Aquawakacje 2022. Co warto o nich wiedzieć?

Aquawakacje 2022 – Nauka pływania i atrakcje pod okiem specjalistów

Wydarzenia takie jak półkolonie dla dzieci we Wrocławiu to bardzo dobre rozwiązanie. W przypadku Aquawakacji 2022 organizowanych w aquaparku, dzieci mogą liczyć nie tylko na naukę technik pływackich, lecz także na miłe i atrakcyjne zabawy. Aquawakacje odbywają się w dniach od 27.06 do 26.08 . Animatorzy i instruktorzy pływania opiekują się dziećmi w czasie półkolonii od 8:00 do 17:00 przez 5 dni w tygodniu. Każdy z dni posiada swoją tematykę. Wyróżnić można dzień piratów, dzień olimpijski czy też dzień hawajski. W każdy dzień przewidziane są inne zabawy i atrakcje dla najmłodszych. Zabawy są sprawnie przeplatane z zajęciami pływackimi. Dzieci dzielona są na grupy według umiejętności. Na naukę podstaw mogą liczyć ci, którzy nie potrafią pływać. Dzieci średniozaawansowane z kolei mają przewidziany specjalny program doskonalący umiejętności.

Czy rodzice muszą być obecni podczas półkolonii?

Aquapark we Wrocławiu zatrudnia specjalistów, więc rodzice nie muszą być na miejscu. Bezpieczeństwa dzieci pilnują animatorzy, instruktorzy i ratownicy. Ponadto, na każdy dzień przewidziany jest 3 daniowy posiłek. Menu jest specjalnie skomponowane dla dzieci. Idealnie trafia w smaki nawet największych niejadków. Dodatkowo przygotowywane posiłki to dania zdrowe i pełne wartościowych składników.