Praca, dom a rozrywka

Praca, dom a rozrywka

Większość ludzi uważa, że jedyny sposób na dobrą zabawę jest odpoczynek z dala od tego co nas otacza. Od tego, co tworzy naszą codzienność, co kochamy, lubimy i bez czego tak naprawdę nie moglibyśmy żyć.

Większość ludzi – by odpocząć – ucieka od tego, co musi być wpisane w ich naturalne życie, zamiast spokojnie czerpać przyjemność z tego, co zwyczajnie ma… Ma? Tak. Każdy człowiek posiada o wiele więcej niżeli mu się wydaje. Co niektórzy mają świetną pracę, współpracowników i szefostwo.

Z tym wszystkim można góry przenosić. Można twierdzić, że ma się wszystko, czego się posiaduje, a co ważniejsze – miejsce na relaks podczas obowiązków i świetna zabawę. W domu to samo. Jeżeli ma się rodzinę, którą się kocha i, z którą nie jest się dlatego, że się musi być, ale dlatego, że się tego pragnie. Jeżeli ma się te cztery ściany i własny kąt. Jeżeli ma się wszystkich, bez których nie możemy sobie wyobrażać życia, a co ważniejsze – ma się kogoś, dla kogo się żyje – można wszystko.

Zabawa i rozrywka z życia w takim przypadku, powinny być na pierwszym miejscu. Powinny być jak słońce w ponury dzień i jak kropelka deszczu w upał. Dlaczego? Bo rozrywka to nie wymyślanie czegoś, co nie istnieje, ale bardziej bycie szczęśliwym i robienie tego, co się kocha.