Praca w studenckiej rozgłośni radiowej

Praca w studenckiej rozgłośni radiowej

Jeśli szukasz ciekawego sposobu na spędzenie wolnego czasu, a Twoją pasją od zawsze było radio, rozejrzyj się za propozycjami pracy w studenckich rozgłośniach radiowych. Każdego roku, w okresie października takie rozgłośnie poszukują chętnych i kreatywnych osób do współpracy.

Być może rozpoczęcie pracy w małej rozgłośni prowadzonej przez studentów przyczyni się do kariery na szerszą skalę w mediach? Wszystko zależy od Ciebie! Silnym atutem z pewnością będzie ciekawy i niebanalny głos. Powinien być także charakterystyczny, to będzie działało na Twoją korzyść i sprawi, że będziesz nieporównywalny z kimkolwiek innym. Radiowcowi przydaje się w pracy także szeroki wachlarz zainteresowań. Im bogatsze masz zainteresowania – tym łatwiej będzie Ci tworzyć programy i audycje.

Ważne jest także, by stale chcieć się dokształcać, dużo czytać i obserwować świat, mając przy tym zdolność do kojarzenia faktów i przetwarzania rzeczywistości na swoją estetykę. W programach studenckiej rozgłośni radiowej trzeba tez poruszać problemy środowiska akademickiego. Im więcej znajomości na studiach uda Ci się zawrzeć, tym bogatsze będziesz miał kontakty, co także rzutować będzie na jakość oraz tempo Twojej pracy.

Jeśli zaczniesz także pracę w roli DJ-a, to pamiętaj, że liczy się rozpięte zainteresowanie różnorodnymi gatunkami muzycznymi. Piosenki, które będziesz puszczał w eterze powinny podobać się przede wszystkim słuchaczom, a nie tylko Tobie. W programie rozgłośni studenckiej każdy z żaków powinien znaleźć coś dla siebie, na tym polega siła różnorodności.