Pręty stalowe – jak wybrać dobrego producenta?

Pręty stalowe

Projekt architektoniczny określa parametry, jakie musi posiadać stal zbrojeniowa. Fachowcy od budownictwa określają ile prętów stalowych będzie potrzebne w trakcie budowy. Pręty stalowe mają określone normy. Warto poszukać dobrego producenta, który dostarczy materiał nie tylko zgodny z zamówieniem, ale również wykonany z największą starannością.

Pręty stalowe – jak kupić?

Inżynier, który przygotowuje projekt domu czy budynku musi zaznaczyć jakie pręty stalowe i ile będzie potrzebował. Podstawową rolą prętów zbrojeniowych jest  uzupełnieni konstrukcji o cechy, których nie posiada beton. Dzięki nim struktura staje się bardziej odporna na obciążenia, nacisk czy rozciąganie. Pręty stalowe producent jest zobowiązany dostarczyć zgodnie z wyliczeniami projektanta. Muszę być one zgodne z obowiązującymi normami. Dzięki temu budynek będzie trwały i stabilny. Zakup prętów nie może być przypadkowy. Wynika on wymogów budowlanych i parametrów technicznych obiektu.

Jak wybrać producenta prętów stalowych?

Kupując pręty stalowe należy kierować się wymogami technicznymi i projektem, który dotyczy danego budynku. O ile na długość czy średnicę prętów nie mamy wpływu, o tyle na jakość wykonania już tak. Dobry producent prętów stalowych musi spełniać wszelkie narzucone przez Unię Europejską normy. Stal jakościowa użyta do ich produkcji  umożliwia uzyskanie stali zbrojeniowej o wysokiej wytrzymałości, jak i bardzo dobrej ciągliwości. Warto sprawdzić, jak wygląda proces produkcji i jak wygląda udział węgla w stopie. To istotna informacja, gdyż wpływa na spawalność i wytrzymałość mechaniczną stali. Dobry producent podaje także procentową ilość dodatków, takich jak: chrom, nikiel, molibden, krzem czy mangan.

Im większy i bardziej różnorodny asortyment ma swojej w ofercie producent stali, tym większe prawdopodobieństwo, że znajdziemy u niego to, czego szukamy. Dobry producent to taki, który zaoferuje transport kupionych materiałów na miejsce budowy.

Zanim kupimy pręty zbrojeniowe, dobrze jest wykonać odpowiedni reaserch, który umożliwi znalezienie najlepszego producenta.