Producenci bitów do wkrętarek – kogo wybrać?

produkcja bitow

Właściwy dobór akcesoriów do używanych elektronarzędzi jest decyzją mającą kluczowy wpływ na komfort pracy i wykonywane czynności. Podczas prac montażowych w zakładzie przemysłowym, warsztacie wytwórczym, naprawczym lub serwisowym, a nawet w przydomowym garażu “złotej rączki” w wielu sytuacjach przydaje się posiadanie wkrętarki. Aby wykorzystać pełnię jej możliwości trzeba zaopatrzyć się w komplet bitów i końcówek. Produkty jakich firm należą do najlepszych na rynku? Prezentujemy wybrane przedsiębiorstwa specjalizujące się w wyrobie tego rodzaju asortymentu.

Przegląd głównych producentów bitów do wkrętarek

Nasze zestawienie przygotowaliśmy na podstawie oferty internetowego sklepu z narzędziami i akcesoriami Atmo. Firma oprócz działalności handlowej zajmuje się również wytwarzaniem własnych produktów, które cieszą się popularnością wśród klientów. Wieloletnie doświadczenie na rynku pozwala specjalistom zatrudnionym przez przedsiębiorstwo wybierać rozwiązania najkorzystniejsze z perspektywy użytkowników sprzętu. Katalog produktów Atmo zawiera m.in. bity do wkrętarek o układzie krzyżowym i wgłębieniu montażowym PH1 oraz PH2. Dodatkowo oferta poszerzona jest o bity z bocznym nacięciem (PZ), zapewniającym lepsze umocowanie końcówki w gnieździe wkrętu.

Na stabilność czynności wkręcania przy pracach stolarskich i ciesielskich zwraca też uwagę renomowana firma japońska Vessel. Przedsiębiorstwo z siedzibą główną w Osace dostarcza wysokiej klasy bity ampulowe o różnych zakończeniach: sześciokątnym (T20), krzyżowym (PH2) oraz kwadratowym (H3, H4 i H5). Poza tym Vessel produkuje również gwintowane bity do wkrętarek automatycznych PZ2. Wybrane modele różnią się chociażby długością. Najkrótsze mają 25 mm, średnie 45 lub 55 mm, a najdłuższe końcówki wkrętakowe mierzą aż 89 milimetrów.

Poza dwoma wymienionymi producentami warto wspomnieć także m.in. o niemieckiej firmie Powasert. Również i ona zajmuje się wytwarzaniem bitów do wkrętarek. Przedsiębiorstwo specjalizuje się w produkcji końcówek gwintowanych o układzie krzyżowym (zarówno PH1, PH2, jak i PZ1 oraz PZ2). Dodatkowo w asortymencie Powasert są uchwyty bitów do wkrętarek o różnej długości (88 lub 120 milimetrów).

Inni producenci końcówek do wkrętarek

Trzy wspomniane wyżej firmy należą do elity producentów opisywanej kategorii. Nie należy jednak sądzić, że na tym kończy się lista wytwórców. Ponadto wyróżnić warto chociażby szwarcwaldzką firmę Wiha. Oferta asortymentowa sklepu Atmo obejmuje kilka produktów niemieckiego przedsiębiorstwa i są to głównie krótki końcówki wkrętakowe o długości 25 mm (PH1, PH3 oraz PZ1). Uzupełnieniem katalogu są m.in. egzemplarze wytwarzane w tajwańskiej fabryce VGL-Airprowu czy niemieckich zakładach Wera oraz Wekador.