Rodzaje narzędzi pneumatycznych. Kilka wybranych przykładów

Pneumatyczne pisaki grawerskie

Korzystanie z narzędzi pneumatycznych bardzo usprawnia wykonywanie obowiązków na stanowisku pracy. Zasilany sprężonym powietrzem sprzęt sprawdza się szczególnie przy wykonywaniu powtarzalnych czynności przez wiele godzin. Przedstawiamy kilka przykładów narzędzi pneumatycznych, które są powszechnie mało znane, a naszym zdaniem warto dowiedzieć się, że istnieją.

Poznaj ofertę specjalistycznego sklepu z narzędziami pneumatycznymi

Na polskim rynku jednym z najlepiej zaopatrzonych dostawców narzędzi pneumatycznych jest sklep internetowy Atmo.com.pl. Doświadczenie i wiedza pracowników sprawia, że firma potrafiąc rozpoznać jakość, zamawia u najbardziej uznanych producentów wyłącznie egzemplarze najwyższej klasy. Zresztą Atmo posiada także własną linię narzędzi pneumatycznych, co stawia przedsiębiorstwo w pozycji eksperta branżowego, któremu warto zaufać.

Większość sprzętu dostępnego w sklepie stanowią urządzenia wytworzone przez firmy pochodzące z rynku azjatyckiego. Dbałość o detale i precyzję wykonania to znak rozpoznawczy japońskich czy tajwańskich producentów. Ponadto przedsiębiorstwa takie jak Fuji, Nitto-Kohki czy Vessel mogą poszczycić się długoletnią tradycją tworzenia narzędzi pneumatycznych, sięgającą nawet drugiej dekady XX wieku!  

Zakupiony sprzęt ma bardzo szerokie zastosowanie. Korzystać z niego mogą przedstawiciele różnych gałęzi przemysłu i usług. Konieczność podłączenia urządzenia do źródła sprężonego powietrza sprawia, że jest to mniej mobilny rodzaj sprzętu niż elektronarzędzi. Mimo to narzędzia pneumatyczne doskonale sprawdzają się jako wyposażenie stanowiska pracy w stoczniach, zakładach produkcyjnych, branży motoryzacyjnej lub budownictwie.

Wybrane rodzaje narzędzi pneumatycznych

Po krótkim omówieniu specyfiki oferty sklepu z narzędziami pneumatycznymi oraz wskazaniu kryteriów wyboru sprzętu, pora przejść do meritum. Oto kilka mało znanych, lecz godnych uwagi urządzeń zasilanych sprężonym powietrzem:

To sprzęt przeznaczony do wyrównywania i zaokrąglania zadartych powierzchni oraz krawędzi. Tzw. graty powstają na etapie obróbki wstępnej i trzeba pozbyć się ich przed przejściem do kolejnych czynności. Gratownica pneumatyczna, zwłaszcza małych rozmiarów, nadaje się do tego idealnie.

W pracy przemysłowej przybijanie gwoździ zwykłym młotkiem znacząco obniżyłoby efektywność produkcji. Posiadając takie urządzenie jak gwoździarka pneumatyczna można tę czynność nie tylko wykonywać szybciej, ale i z większą precyzją oraz bez dużego nakładu sił.

Użycie grawerki pneumatycznej jest konieczne, gdy trzeba z dużą dbałością o detale wykonać napis na twardym materiale. Niewielki rozmiar przedmiotu sprawia, że operowanie nim jest wygodne. Pisaki grawerskie świetnie leżą w dłoni i poza działalnością produkcyjną można je wykorzystać także do celów artystycznych.

Gotów poznać więcej rodzajów narzędzi pneumatycznych? Odwiedź sklep internetowy Atmo.com.pl i przejrzyj pełną ofertę tego dostawcy.