Rolety antywłamaniowe – zadbaj o bezpieczeństwo!

rolety antywlamaniow

Chcesz zabezpieczyć swój dom przed włamywaczami? Postaw nie tylko na dobre drzwi antywłamaniowe, ale również na rolety o takich właściwościach. Czym wyróżniają się rolety antywłamaniowe? Gdzie można je zakupić?

Charakterystyka rolet antywłamaniowych

Rolety zewnętrzne mogą mieć również właściwości antywłamaniowe. Dzięki temu są one trudniejsze do sforsowania przez włamywaczy i skuteczniej chronią nieruchomość przed włamaniem i kradzieżą.

Antywłamaniowe rolety zewnętrzne cechują się specjalną budową. Podobnie jak inne typy rolet zewnętrznych, rolety antywłamaniowe również powstają z aluminium. Wykorzystują jednak odpowiednie wzmocnienia, dzięki którym są mniej podatne na uszkodzenie. Stosują między innymi specjalne rygle i systemy hakowe, dzięki którym zapobiegają podważeniu czy odkręceniu.

Montaż rolet antywłamaniowych może odbywać się na elewacji budynku, ale również mogą być one umieszczone we wnęce okiennej albo nad oknem.

Tego typu rolety są oferowane w różnych wymiarach oraz kolorach. Najczęściej produkowane są na wymiar, dzięki czemu mogą być indywidualnie dopasowane do konkretnego miejsca montażu i odpowiadać użytkownikowi pod kątem wyglądu.

Rolety antywłamaniowe – kiedy warto je kupić?

Rolety o właściwościach antywłamaniowych będą bardzo dobrym wyborem dla każdego, kto chciałby zadbać o bezpieczeństwo swojej nieruchomości.

Takie osłony okienne mogą być montowane w każdym budynku, między innymi w domach jednorodzinnych oraz w mieszkaniach. Także często są one montowane w innych obiektach, na przykład w sklepach czy punktach usługowych.

Jak obsługiwać rolety antywłamaniowe?

Rolety antywłamaniowe cechują się dość ciężką konstrukcją w porównaniu do zwykłych rolet okiennych, dlatego też do ich sterowania często stosowane są napędy.

Elektrycznie sterowane rolety antywłamaniowe wyróżniają się łatwą obsługą, ponieważ w celu ich podniesienia albo opuszczenia wystarczy tylko naciśnięcie przycisku. Może on znajdować się bezpośrednio przy oknie, ale również na centrali sterującej, która pozwala na otwieranie i zamykanie rolet we wszystkich oknach. Dostępne są też systemy z pilotami i sterowane aplikacjami mobilnymi, które pozwalają na obsługę również poza domem.

Gdzie zakupić rolety antywłamaniowe?

Produkcją rolet antywłamaniowych na wymiar zajmuje się obecnie wiele firm, które oferują swoim klientom pełną obsługę, w tym pomiary, produkcję oraz montaż.

Więcej informacji dotyczących oferty rolet antywłamaniowych można znaleźć już teraz na stronach internetowych producentów. Przez internet można również poprosić o wykonanie wyceny rolet antywłamaniowych.