Wielu z nas preferuje aktywny sposób spędzania wolnego czasu. Do uprawianych przez Polaków dyscyplin sportu należą: bieganie, pływanie, gra w piłkę, lub jazda na rowerze. Jednak współczesnym rowerzystom nie jest łatwo.

W miastach wciąż brakuje ścieżek rowerowych, a kierowcy samochodów niechętnie patrzą na innych użytkowników dróg. Także piesi często zwracają rowerzystom uwagę na sposób ich jazdy i rozwijane przez nich prędkości, a niekiedy na chodnikach panuje po prostu zbyt duży tłok, który uniemożliwia poruszanie się na rowerze.

Coraz częściej występują u nas tropikalne upały w lecie, a zimy, chociaż łagodniejsze, wciąż nie sprzyjają jeździe na rowerze. A co powiedzieć o jesieni z opadami deszczu czy silnym wiatrem? Pomocą w tych wszystkich sytuacjach okazuje się być rower stacjonarny, na którym można pokonywać kilometry jazdy w domowym zaciszu i chudnąć, ustawiając odpowiednie obciążenie.

Takie rozwiązanie jest także dobre dla osób, które mają problemy ze zdrowiem, trudności z zachowaniem równowagi i nie mogą sobie pozwolić na niekontrolowany wysiłek. Tymczasem wiele rowerów stacjonarnych jest wyposażonych w urządzenie do pomiaru tętna i czasu poświęconego na jazdę.

Przy sięgnięciu po taką formę ruchu trzeba jednak pamiętać o potrzebie częstego przebywaniu na świeżym powietrzu, ponieważ jazda na rowerze stacjonarnym może zniechęcać do podjęcia wysiłku związanego z wychodzeniem z domu i spacerowaniem.