Rozrywka Gry

Rozrywka coraz częściej nie jest już kojarzona i traktowana jako coś statecznego, wymagającego siedzenia w jednym miejscu. Gry, które kojarzą się z rozrywką, wykorzystywane są dzisiaj do aktywnego spędzania czasu.

Przykładem na to mogą być gry miejskie i integracyjne, które są bardzo ciekawym zjawiskiem. Praktykowane są one za równo w firmach i korporacjach, jak i w szkołach czy ośrodkach kultury. Jest to dosyć nowatorskie podejście do spędzania czasu. Traktowane są jako rozrywka, ale nie tylko.

Korporacje często organizują wyjazdy integracyjne i gry zespołowe dla swoich pracowników. Takie zadania na pewno integrują grupą razem pracujących ludzi, sprawiają, że lepiej się ze sobą komunikują. Często ludzie uczestniczący w takich zabawach, nie są świadomi, jak to na nich działa, że poprzez zabawę, też się uczą. Odkrywają w sobie wtedy nowe cechy czy umiejętności, które mogą wykorzystać potem w pracy i być bardziej efektywnym.

Na pewno jest to dla nich atrakcyjniejsze, niż kolejne pogadanki motywujące szefa. Gry miejskie praktykowane coraz częściej praktykowane są także w szkołach. Jest to super sposób, aby pokazać młodzieży inny sposób spędzania czasu. Wyzwala to w nich także zdrową rywalizację i daje możliwość sprawdzenia się, poza ławą szkolną.

Być może zorganizowanie takiej gry miejskiej wymaga więc czasu i wysiłku od organizatora, jednak warto zainwestować w taką akcję, tym bardziej, że na rynku powstaje coraz więcej agencji organizujących takie wydarzenia