Rozwój rynku nieruchomości w Suwałkach

Suwałki są miastem znajdującym się w województwie podlaskim. To drugie co do wielkości miasto pod względem wielkości, zaraz po Białymstoku. Rozwój miasta, szczególnie w sferze biznesowej, spowodował napływ nowych mieszkańców. Dzięki temu deweloperzy chętnie inwestują w nowe nieruchomości, przyczyniając się do rozwoju infrastruktury.

Osiedla czekają na nowych mieszkańców

Suwałki określane są mianem polskiego bieguna zimna. Nieco niższe temperatury nie zniechęcają jednak inwestorów do kolejnych deweloperskich realizacji. Na terenie miasta, a także na jego obrzeżach, powstają mieszkania deweloperskie spełniające wszelkie oczekiwania nabywców.

Ożywienie gospodarki w rejonie zachodnio-północnej Polski spowodowało, że powstaje tam wiele inwestycji. Stworzone strefy biznesowe przyciągają przedsiębiorców, którzy – coraz silniej związani z rejonem – postanawiają osiedlić się tu na stałe.

Zakup mieszkania świetną inwestycją

Przez Suwałki przebiega szlak transportowy, który łączy kraje Europy Zachodniej ze wchodem. W okolicy znajduje się sporo terenów zielonych. Większość z nich objęta jest ochroną, co z kolei przyciąga coraz więcej turystów. Niedaleko stąd również na Litwę i Białoruś, z czego chętnie korzystają odwiedzający. Wobec kwitnącej turystyki coraz popularniejsze stają się mieszkania deweloperskie Suwałki zakupione w celach inwestycyjnych.

Mieszkańcy zauważają, że coraz większym zainteresowaniem cieszy się wynajem krótkoterminowy. Liczba osób odwiedzających Suwałki systematycznie wzrasta – są to nie tylko przyjezdni z Polski, ale i turyści z odległych zakątków Europy. Suwałki mają świetnie rozwiniętą komunikację miejską. To dobra wiadomość dla osób planujących zakup nieruchomości na obrzeżach miasta, również pod kątem wynajmu krótko- i długoterminowego.

Suwalska starówka i Baśniowy Szlak

Suwałki mają do zaoferowania znacznie więcej niż tylko lukratywne transakcje biznesowe. Turyści mogą podziwiać starówkę, której klasycystyczny styl nadaje harmonii całej przestrzeni. Jednym z ciekawszych punktów jest Muzeum Marii Konopnickiej, gdzie można dowiedzieć się wielu informacji z prywatnego życia autorki i zobaczyć rodzinne pamiątki. Dla dzieci przygotowano Zaułek Krasnoludków, gdzie znajduje się studnia opowiadająca wiersze i magiczne lustra. Miejsce to jest jednym z kilku punktów Baśniowego Szlaku, który znajduje się na Suwalszczyźnie.

Magia krajobrazu

Nie bez powodu mówi się, że okolice tworzą krainę z baśni. Gęste lasy, wartkie i wijące się rzeki, rozległe jeziora czy bezkresne doliny tworzą niepowtarzalny obraz. To wspaniałe miejsce na rodzinne wakacje, ale i doskonały wybór, by zamieszkać tu na stałe.

Warto jeszcze dodać, że nieruchomości z rynku pierwotnego wyróżniają się atrakcyjną ceną. Mieszkania deweloperskie w tym regionie kosztują mniej więcej o 30% mniej w porównaniu do ofert z innych dużych miast. Nabywcy bez problemu znajdą ciekawe miejsca pracy. Najwięcej ofert jest w sektorze usługowym, budowlanym oraz drzewnym.

Partnerem materiału jest Tabela Ofert – mieszkania deweloperskie Suwałki.