Stacja załadunku big bagów – wybierz efektywny sposób pakowania!

zaladunek big bagow

Worki big bag są używane do wielu procesów przemysłowych, między innymi w branży budowlanej, spożywczej czy chemicznej. Aby usprawnić ich załadunek, wykorzystuje się specjalne rodzaje stacji. Co warto o nich wiedzieć!

Czym jest stacja ładowania big bagów?

Stacja ładowania big bagów to urządzenie służące do napełniania worków typu big bag materiałem sypkim bezpośrednio z instalacji zasypowej.

Pod względem swojego przeznaczenia stacja załadunku big bag – https://cd-machinery.pl/oferta/stacje-zaladunku-big-bag może być elementem instalacji pakującej różnego rodzaju materiały w formie sypkiej. Dzięki temu pozwalają one na uzyskanie bardzo wysokiej wydajności napełniania, a także zwiększają bezpieczeństwo tego typu procesu, ponieważ odbywa się on za pomocą przycisku i nie emituje pyłu.

Jak działa stacja załadunku big bagów?

Stacje przeznaczone do załadunku worków typu big bag składają się z poniższych elementów.

Rama na worek

Najczęściej jest ona wykonana ze stali nierdzewnej oraz stali węglowej, dzięki czemu zapewnia ona wysoką wytrzymałość przy podtrzymywaniu worka. Zawiera ona również napinacze przeznaczone do przytrzymania worka, dzięki czemu możliwe jest jego sprawne zapakowanie.

System napełniania

System, który pozwala na kontrolowane napełnianie worka materiałem. Najczęściej wykorzystuje on rurę spustową, która przeznaczona jest do transportowania materiału do worka. Dodatkowo może on zawierać dmuchawę, która pozwala na nadmuchanie worka w celu sprawdzenia, czy jest on szczelny.

System odpylania

Stacje tego typu mogą również zawierać system przeznaczony do odpylania, który minimalizuje emisję pyłu, co przekłada się na wysoką efektywność procesu.

Panel kontrolny

Za jego pomocą obsługuje się stację załadunku. Aby stacja załadunku big bag umożliwiła napełnienie worka, należy nacisnąć na znajdujący się na niej przycisk.

Gdzie stosuje się stacje załadunku big bagów?

Stacje ładowania worków mają bardzo szerokie zastosowanie i dzisiaj używane są one w wielu zakładach pracy, gdzie wykorzystuje się worki typu big bag.

Wykorzystywane są one między innymi w branży budowlanej przy pracy z cementami, betonami, zaprawami, kruszywami, w przemyśle rolniczym, spożywczym oraz paszowym, w branży chemicznej i tworzywa sztucznego, w przemyśle ciężkim. Ponadto znalazły one również zastosowanie w gospodarce komunalnej podczas utylizacji i przetwórstwa odpadów.

Wobec tego stacja załadunku big bag może być bardzo dobrym wyborem wtedy, gdy konieczne jest szybkie i efektywne prowadzenie procesów załadunku oraz uzyskanie większego bezpieczeństwa pracowników.