Stoły z krzesłami w restauracji hotelowej

Meble do restauracji hotelowej

Restauracja hotelowa – obok recepcji – jest wizytówką obiektu. Dobra kuchnia oraz komfortowe warunki są czynnikiem, który sprawia, że są hotele, do których pragniemy jak najszybciej wrócić, ale też są restauracje, kojarzące się jedynie z niewygodnym krzesłem lub nieestetycznym stołem. Kiedy po raz pierwszy odwiedzamy obiekt hotelowy, chłoniemy go wszystkimi zmysłami, dlatego też tak ważny jest wybór dobrego wyposażenia.

Stoły z krzesłami w restauracji hotelowej pełnią wiele różnych funkcji: są ozdobą oraz miejscem rozmów i spożywania posiłków przez gości hotelowych. Wygodne i ładne, będą zachętą do częstego odwiedzania restauracji, o czym warto pamiętać, wybierając określony model siedziska lub stolika.

Jakie stoły i krzesła do restauracji? Najważniejsze cechy

Przy wyborze zestawów stołów i krzeseł pamiętajmy o stylu, w jakim utrzymana jest restauracja. Wybierzmy komplety dopasowane pod względem formy, kolorystyki i dodatków. Jeśli w naszej restauracji postawiliśmy na klasyczny design, dobrym pomysłem będą tradycyjne, tapicerowane krzesła i stoliki z drewnianym, lakierowanym blatem. Jeśli zaś szukamy odniesień do nowoczesności, rozważmy minimalistyczne lub industrialne modele, z metalowym, czarnym stelażem. Miłośnicy nowoczesnego wzornictwa powinni sięgnąć po krzesła na płozach, tapicerowane łatwą w utrzymaniu ekoskórą, a także proste stoły z okrągłym lub prostokątnym blatem z płyty MDF lub tworzywa. Restauracja w stylu rustykalnym może być z kolei wyposażona w drewniane, surowe ławy z miękkimi narzutami. Nie zapominajmy też o meblach rattanowych, które wzbogacą tarasy restauracyjne. Siedziska z plecionki powinny być wyposażone w miękkie poduszki, które poprawią komfort użytkowania i będą sprzyjać słodkim chwilom relaksu naszych gości przy filiżance gorącej latte.

W przypadku krzeseł zwróćmy też uwagę na możliwość sztaplowania. Im lżejsze modele, tym łatwiej będzie je transportować, co ma ogromne znaczenie w przypadku sprzątania lub zmiany konfiguracji stolików podczas różnych imprez czy uroczystości. Krzesła tapicerowane powinny być łatwe w utrzymaniu, bez konieczności wymiany obicia w przypadku poplamienia. Jeśli w naszym obiekcie organizowane są uroczyste bankiety lub wesela, świetnym wyborem będą krzesła z możliwością nałożenia stylowego pokrowca, który dodatkowo można przyozdobić kwiatami lub wstążkami w razie potrzeby.

Wygoda przede wszystkim

Najważniejszym kryterium wyboru stołów i krzeseł restauracyjnych jest trwałość i wytrzymałość na intensywną eksploatację. Minęły już jednak czasy, gdy monopol na produkcję tego typu wyposażenia miały nieliczne firmy – obecnie zestawy restauracyjne można zakupić w wielu sklepach internetowych, co więcej – nie ustępują one ani stylem, ani jakością! Dziś komfortowe i trwałe meble można wybrać bardzo szybko i z doradztwem profesjonalistów. Pamiętajmy też, by stoły i krzesła dedykowane do sal restauracyjnych miały pewien okres gwarancji, dzięki czemu zarówno my, jak i nasi gości, zyskamy szansę przetestowania wybranych modeli.