Szybkie naprawy dla flot samochodowych w całym kraju, jak to działa i jakie przynosi korzyści?

Specyfika branży CFM (car fleed management), czyli firmowych flot samochodowych wymaga specjalnych rozwiązań, umożliwiających utrzymanie pojazdów w dobrej kondycji. Jeśli zarządzasz flotą w swojej firmie, dowiedz się, jak działają szybkie naprawy dla flot samochodowych, jak można z nich korzystać na terenie całego kraju i jakie przynoszą korzyści dla zarządców flot.

Zarządzanie flotą samochodową a naprawy lakiernicze

Zarządzanie pojazdami w firmach korzystających z flot samochodowych wymaga przemyślanej strategii, zwłaszcza w kontekście czasu i kosztów. Pojazdy flotowe, ze względu na dużą mobilność i intensywną eksploatację, narażone są na liczne uszkodzenia. Najczęściej są to drobne szkody parkingowe, które powodują na nadwoziu zadrapania i pęknięcia lakieru, a czasami także lekkie wgniecenia. Kwalifikują się one do szybkiej naprawy bez czasochłonnych i kosztownych metod tradycyjnych. Usługi tego typu oferują profesjonalne serwisy lakiernicze, między innymi działające w sieci warsztaty blacharsko-lakiernicze S-Plus. Wykonują one naprawy nadwozi pojazdów w pełnym zakresie, również naprawy typu Smart.

Czym są naprawy Smart?

Technologia napraw Smart jest alternatywą dla tradycyjnych metod blacharsko-lakierniczych. Umożliwia szybkie naprawy miejscowe, bez zbędnego demontażu i wymiany całych elementów. Tym samym pozwala na redukcję kosztów materiałowych i skraca czas usługi do minimum. W technologii Smart wykorzystuje się metodę PDR, która umożliwia skuteczne i szybkie usuwanie wgnieceń bez konieczności ponownego lakierowania oraz demontażu naprawianych elementów. Technika PDR polega na wypychaniu wgnieceń od wewnątrz przy użyciu specjalistycznych narzędzi, czyli na tzw. masowaniu blachy lub na mocowaniu w miejscu wgniecenia za pomocą kleju specjalnego uchwytu i wyciąganiu blachy do pierwotnego kształtu. W naprawach Smart stosuje się dużo tańszą i zajmującą znacznie mniej czasu metodę lakierowania Spot. Polega ona na miejscowym nakładaniu lakieru na obszarze niewiele większym od uszkodzenia.

Jak korzystać z szybkich napraw Smart?

Wspomniana wcześniej firma S-Plus oferuje atrakcyjną usługę administracji i zarządzania parkiem pojazdów. Propozycja zawiera specjalnie przygotowany dla flot samochodowych program przeglądów estetycznych pojazdów. Pozwala to na stałą kontrolę stanu aut flotowych, a w razie konieczności na przeprowadzenie szybkiej naprawy Smart. Dzięki temu firmy zyskują:

  • krótszy czas wyłączenia pojazdów z ruchu,
  • mniejsze koszty likwidacji szkód, a tym samy ubezpieczenia floty,
  • wyższą wartość pojazdów w zarządzanych flotach,
  • usługi na terenie całego kraju.