Taniec jazz – co warto o nim wiedzieć?

taniec jazzowy

Muzyka i ściśle związany z nią taniec są naturalnym sposobem, w jaki okazujemy nasze emocje. Choć wiele osób często powtarza, że nie ma słuchu i nie potrafi tańczyć, w rzeczywistości każdy z nas ma zakodowane poczucie rytmu, zgodnie z którym najlepiej funkcjonuje cały organizm. To właśnie nasz prywatny taniec. Jeśli zaakceptujesz w sobie tę naturalną skłonność, może będziesz chciał pójść dalej i dowiedzieć się, na czym polega taniec jazzowy. Możesz zacząć od przeczytania poniższego artykułu.

Taniec, który wyraża tęsknotę za wolnością

Kiedy zapytasz, jak tańczy się jazz na Targówku, prawdopodobnie zostaniesz skierowany do nowoczesnej szkoły tańca, która zaprasza chętnych do dołączenia do zespołu. Dzięki temu możesz nauczyć się nie tylko ciekawego tańca, ale również rozwinąć swoje umiejętności ruchowe, zadbać o sylwetkę i znaleźć grupę bardzo ciekawych ludzi. Wszystkich ich łączy zamiłowanie do muzyki jazzowej i poszukiwanie możliwości rozwijania swoich umiejętności w tej dość trudnej dyscyplinie.

Taniec jazzowy może się wydawać dość odległy ideowo dla współczesnej młodzieży. Powstał przecież jako sposób wyrażenia tęsknoty za wolnością wśród czarnoskórych niewolników, którzy szukali każdego sposobu na zapomnienie o trudach codziennego życia na amerykańskich farmach bawełny. Okazuje się jednak, że ten styl znajduje swoich zwolenników ze względu na dużą naturalność ruchu i świetne odwzorowanie rytmu w każdym prostym kroku i zaawansowanej figurze.

Kto może uczyć się tańca jazzowego

Naukę tańca można rozpocząć w każdym wieku. Opanowanie najbardziej zaawansowanych figur wymaga niezłej kondycji fizycznej. Nowocześnie prowadzona szkoła tańca na Targówku może pochwalić się wieloma absolwentami, którzy rozpoczęli tutaj swoją naukę, a obecnie wymienia się ich jako światowych mistrzów w tej dziedzinie.

Nie oznacza to jednak, że jest to szkoła przeznaczona tylko dla ambitnych i zdeterminowanych profesjonalistów. Jeśli czujesz, że muzyka jazzowa sprawia Ci przyjemność i podczas słuchania noga sama zaczyna przytupywać, podjedź na Targówek i sprawdź, czy ta forma ruchu jest dla Ciebie.