Transport kwiatów to nie łatwe zadanie

Transport kwiatów

Samochody, przewożące kwiaty przypominają wyglądem pojazdy zajmujące się transportem lodów czy innych mrożonek. Tego typu przewóz można spotkać w Krakow.telekwiaciarnia.pl, czyli firmie florystycznej, specjalizującej się w profesjonalnej dostawie kwiatów. Ogromnie ważnym w transporcie roślin jest zapewnienie im odpowiednich temperatur przewozowych, które nie będą skorelowane z aktualnymi warunkami pogodowymi. Ponadto, należy wiedzieć, które kwiaty są bardziej wytrzymałe podczas podróży, a które znacznie mniej, by móc dobierać do odpowiednich gatunków właściwe warunki przewozu.

Jakie czynności wykonać przed podróżą kwiatów?

Oprócz zapewnienia właściwych warunków transportowych, czym zajmuje się firma https://krakow.telekwiaciarnia.pl, kwiaty potrzebują także odpowiednich czynności przed wybraniem się w podróż. Mowa tutaj o podcięciu łodyg. W zależności ile czasu kwiaty będą w podróży od tego zależeć będzie, w której fazie rozwoju kwiatka będą podcinane. Oprócz czynności związanych z samymi roślinami, ważne jest także przygotowanie pojazdu, w którym nastąpi ich transport. Musi on zostać precyzyjnie oczyszczony, tak by nie znajdowały się wcześniejsze oznaki innego przewozu.

Transport kwiatów nie jest łatwyDostawa kwiatowa

Dostawcy roślin tacy jak Telekwiaciarnia są świadomi, iż sposób zabezpieczenia rośliny zależy od jej indywidualnych potrzeb i wymagań przewozowych. Warto wiedzieć, że kwiaty bukietowe nie muszą być nawodnione podczas podróży, wystarczy im ochrona jedynie w postaci jakiegoś okrycia. Najbardziej polecaną jest folia polietylenowa, która zabezpiecza roślinę przed eliminowaniem wilgoci. Do kwiatów, które nie wyobrażają sobie podróży bez dostępu do wody są między innymi storczyki.

Aby zachować dłuższą świeżość kwiatów dostawcy powinni udzielać informacji dotyczących warunków przechowywania i pielęgnacji kwiatów po otrzymaniu od firmy przewozowej. Bardzo fajnym rozwiązaniem, które może wyróżnić firmę florystyczną jest to, by przy dostarczaniu kwiatów zamieszczać karteczki, mówiące o tym jakiego rodzaju opierunku wymaga dana roślina. Nie każdy jest fachowcem w tej dziedzinie, więc takie informacje z pewnością wielu się przydadzą, a dodatkowo zachęcą do ponownego skorzystania z tych usług.

Transport kwiatówCzym są wózki duńskie?

Wózki duńskie najczęściej spotykane są w firmach, zajmujących się roślinami i szeroko pojętym ogrodnictwem. Z pewnością każdy miał kiedyś okazję się z nimi spotkać podczas zakupów w centrach ogrodniczych czy innych większych sklepach.

Synonimicznym zwrotem do wózków duńskich są wózki ogrodnicze lub wózki CC. Nazwa wskazuje na ich kraj pochodzenia, gdyż zostały one wyprodukowane w Danii specjalnie właśnie do transportu roślin. Określenie CC pochodzi od nazwy firmy, brzmiącej Containter Centrale, która pojawiła się na rynku w latach 70 ubiegłego wieku. Wózki pojawiły się głównie po to, by usprawnić proces transportu i dostaw. Najczęściej wózki te występują w postaci czterech słupków z dwie półkami, które mogą przewozić ładunek wagowy do 450 kg.