Trwałe i stylowe pudełka na magnes – kiedy warto je wybrać i gdzie je kupić?

pudelko na magnes

Dobór właściwego materiału do pakowania ma kluczowe znaczenie w każdej firmie. Tylko wtedy, gdy opakowanie będzie właściwie dobrane, produkty będą skutecznie chronione. Dodatkowo opakowanie może także spełniać dodatkowe funkcje – promować firmę i budować jej pozytywny wizerunek wśród klientów.

Jak wybrać odpowiednie opakowanie do produktów?

Wyszukanie właściwego opakowania przeznaczonego do pakowania produktów wymaga uwzględnienia wielu czynników.

To nie tylko wymiary czy materiał, z którego produkt jest wykonany, ale również optymalne warunki jego przechowywania i transportu, estetyka opakowania oraz efekt marketingowy, jaki pragnie się osiągnąć.

Wtedy, gdy opakowanie ma być jednocześnie trwałe i stylowe, a ponadto praktyczne, świetnym zakupem będzie pudełko na magnes. Tekturowe opakowanie z magnetycznym zamknięciem ma wiele zalet i również bardzo szerokie zastosowanie. Ponadto jego zakup wcale nie musi być związany z dużym wydatkiem.

Kiedy warto wybrać pudełka na magnes?

Pudełka na magnes to pudełka tekturowe, które oklejane są za pomocą papieru. Zawierają one klapkę, która wyposażona jest w płaski magnes, a także w element metalowy znajdujący się na denku. Dzięki temu opakowania te można łatwo otwierać i zamykać.

Opakowania wyposażone w magnetyczne zamknięcie są najczęściej używane do produktów, które wymagają atrakcyjnej prezentacji. Właśnie dlatego są one najczęściej wybierane przez te firmy, którym zależy na podkreśleniu prestiżu swojego asortymentu.

Stylowe pudełko na magnes może być wykorzystane między innymi do pakowania produktów jak:

  • kosmetyki

  • galanteria reklamowa

  • biżuteria

  • elektronika

  • gadżety reklamowe

  • produkty PR

Oczywiście, to wyłącznie kilka przykładów, ponieważ pudełko na magnes może być zastosowane także do wielu innych artykułów.

Warianty pudełek z zamknięciem magnetycznym

Producenci oferujący pudełka magnetyczne mogą zaprezentować je klientom w wielu wariantach, dzięki czemu mogą być one odpowiednio dobrane do konkretnego produktu i oczekiwań zamawiającego.

Opakowania te oferowane są w różnych wymiarach i kształtach. Zamknięcie może wtedy przebiegać zarówno po dłuższym, jak i krótszym boku opakowania.

Pudełka mogą być też dodatkowo uszlachetniane z wykorzystaniem technik jak lakierowanie czy hot stamping. Dzięki temu mają one jeszcze ciekawszy wygląd i skuteczniej spełniają swoją funkcję.

Gdzie kupić pudełko na magnes?

Pudełka wyposażone w magnesy są obecnie produkowane na zamówienie przez wiele firm specjalizujących się w branży opakowaniowej.

Z asortymentem producentów można łatwo zapoznać się online, aby wybrać dla siebie takie materiały, które będą spełniały wszystkie wymogi.