Twoje wielkie greckie wakacje

Santorini - wakacje last minute w Grecji

Grecja w ostatnim czasie jest jednym z najczęściej obieranym przez Polaków kierunków turystycznych. Problemy finansowe kraju z południa Europy w żadnym stopniu nie wpłynęły na sektor turystyczny w tym jakże malowniczym kraju, dlatego wielu z nas w dalszym ciągu decyduje się na urlop w Grecji. Ceny w Grecji są zdecydowanie bardziej przystępne niż choćby w Hiszpanii czy Portugalii, dlatego Polacy tak chętnie wykupują wycieczki do kraju z półwyspu Bałkańskiego. Co jeszcze ujęło nas w krajobrazie i kulturze greckiej, że setki tysięcy turystów z całego świata chcą poznać ich tajniki?

Urokliwe uliczki

Charakterystyczne dla Grecji białe budynki z barwnymi dachami nadają wysepkom szczególnie uroczego charakteru. Ta niezwykle prosta, ale perfekcyjna w swej prostocie architektura na tle lazurowego wybrzeża tworzy panoramę rodem z dzieła sztuki. Śnieżnobiałe ściany, niebieskie niebo, lazurowe morze i kolorowa roślinność – wszystko składa się w harmonijną całość, z której nie będziemy chcieli się ruszać.

Zobacz także: http://hydraportal.pl/niezapomniane-wakacje-w-grecji/

Świat stanął w miejscu

Grecja należy do krajów, w których tempo życia odbiega od tego na reszcie kontynentu. Nikt się nie spieszy, nikt nie pogania, sjesta Grekom także nie jest obca. Grecy są narodem niezwykle otwartym i przyjaznym. Często oferują darmowy nocleg czy posiłek, z uśmiechem na twarzy wskażą drogę, a nawet zaproszą na prawdziwie grecką imprezę.

Najpiękniejsze wybrzeża w Europie

Greckie plaże to przykład świetnego zagospodarowania terenu. Niezależnie od tego, czy mamy do czynienia z plażami piaszczystymi, kamienistymi czy klifowymi – możemy być pewni, że woda w morzu jest krystalicznie czysta, piasek wolny od śmieci, a pozostawienie torby z rzeczami osobistymi podczas zażywania kąpieli nie skończy się kradzieżą.

Rodzima kuchnia

Grecka kuchnia to jedna z najsmaczniejszych kuchni na całym świecie. Co nie dziwi, to owoce morza stanowią fundament greckich przysmaków. Nic tak dobrze nie smakuje jak ryby czy krewetki prosto z morza. Grecja słynie również z różnego rodzaju serów. Zdecydowanie najpopularniejszy jest ser feta, tak chętnie używany w naszym kraju. Wizyta w Grecji nie może odbyć się bez spróbowania tzatziki, czyli tradycyjnego dipu greckiego na bazie jogurtu i ogórka oraz oliwek prosto z drzew uprawnych.

Zabytki historyczne

Grecka cywilizacja stanowi jedną z najstarszych na świecie. Zabytki pochodzące ze starożytności przyciągają miliony turystów pragnących na własne oczy zobaczyć naprawdę wyjątkowe miejsca. Akropol w Atenach, wyrocznia w Delfach, czy teatr w Epidauros – to tylko niektóre z zabytków, które będąc w Grecji warto zobaczyć.

Grecja – wakacje last minute

Tanie wakacje w Grecji dla całej rodziny to doskonały pomysł na spędzenie urlopu. Nie musimy wydawać majątku, aby cieszyć się wczasami na najwyższym poziomie. Za siedmiodniowe wakacje na jednej z kilkuset małych, greckich wysepek możemy zapłacić nawet kilkaset złotych. Jednak jeśli szukamy nieco bardziej ekskluzywnych ofert, wakacje last minute w Grecji (https://www.traveligo.pl/last-minute/grecja) to dobra okazja na urlop w dogodnych warunkach bez wyrzutów sumienia.

Szukasz tanich ofert last minute? Odwiedź: https://www.traveligo.pl/last-minute