W jakich firamch warto zamontować rejestrator czasu pracy?

rejestrator czasu pracy

Systemy rejestracji czasu pracy to kompleksowe rozwiązania dla przedsiębiorstw. Umożliwiają one dokładne rozliczanie czasu pracy osób zatrudnionych i uczciwe wynagradzanie za przepracowane godziny. Urządzenia tego typu wykorzystywane są przede wszystkim przez duże korporacje, ale nie tylko. Piszemy o funkcjonalnościach takich rejestratorów oraz ich zastosowaniu.

Jak działa rejestrator czasu pracy?

Rejestratory czasu pracy to specjalne systemy do zarządzania czasem pracy osób zatrudnionych w danej firmie. Urządzenia te współpracują z czytnikami na kartach zbliżeniowych, brelokach, a także z czytnikami biometrycznymi (rozpoznającymi np. odciski palców) czy z kodami kreskowymi. Rejestratory pozwalają na identyfikację każdego pracownika i potwierdzenie jego tożsamości. Dzięki temu możliwe jest rozliczenie czasu pracy i naliczenie stosownego wynagrodzenia. Dodatkową zaletą jest to, że system mobilizuje do punktualności wśród zatrudnionych.

Funkcjonalności rejestratora czasu pracy 

Najważniejszą funkcją rejestratorów czasu pracy jest, jak wskazuje nazwa, ewidencja czasu pracy pracowników. Jednak możliwości tych systemów są o wiele większe. Wśród innych opcji można wymienić m.in.:

  • planowanie pracy zatrudnionych;
  • weryfikowanie pracy;
  • rozbudowany system uprawnień;
  • możliwość pracy w sieci;
  • zaawansowane mechanizmy kontroli dostępu;
  • kamery identyfikacyjne.

Rejestratory czasu pracy cechują się intuicyjną obsługą i stanowią duże udogodnienie zarówno dla osób zarządzających, jak i użytkowników.

Zastosowanie

Urządzenia do rejestracji czasu pracy stosowane są głównie w firmach posiadających wiele oddziałów, w korporacjach, w dużych hotelach, a także w zakładach produkcyjnych. Decydując się na wybór takiego systemu należy zadbać o prawidłowy montaż i przeszkolenie z obsługi. Z tego względu zakupu rejestratorów należy dokonywać u znanych i rzetelnych dostawców. Przykładem jest Kurkowiak – instalacje teletechniczne. Przedsiębiorstwo zajmuje się sprzedażą zamków hotelowych, systemów kontroli dostępu i wielu innych rozwiązań hotelowych i nie tylko.