Wanna stalowa czy akrylowa – który model wybrać?

jaka wanne wybrac

Stoisz przed wyborem wanny do swojej łazienki? Zastanawiasz się, czy warto zainwestować w wannę stalową, czy może lepszym wyborem będzie wanna akrylowa o ciekawym kształcie? Każdy z modeli wanien ma swoje zalety, a wybór zależy wyłącznie od Twoich preferencji. W poniższym artykule przyjrzymy się nieco bliżej obu modelom, co z pewnością pomoże Ci w podjęciu decyzji zakupowej. Zapraszamy.

Wanna stalowa vs wanna akrylowa – którą wybrać?

Wanny stalowe

Stal była niegdyś bardzo popularnym materiałem, który wykorzystywało się do produkcji wanien. W późniejszym czasie została zastąpiona przez akryl, a dziś ponownie coraz chętniej wybierana jest do naszych łazienek. Do głównych zalet wanien stalowych zaliczyć należy wysoką odporność na działanie środków chemicznych, zarysowania, odpryski, odbarwienia czy uszkodzenia mechaniczne. Ponadto, wanny blaszane z upływem czasu nie żółkną, nie matowieją i nie odbarwiają się. Stal jest nieco chłodniejsza w dotyku niż akryl, powłoka w środku cienka, a wnętrze wanny stalowej odpowiednio wyprofilowane, aby korzystanie z niej było jeszcze bardziej komfortowe. 

Wanny stalowe dostępne są różnych kolorach, jednak zdecydowanie dominuje biel. Ponadto, niektórzy renomowani producenci oferują produkcję wanny blaszanej na zamówienie, dzięki czemu możesz wybrać odpowiedni dla siebie rozmiar i kolor produktu. 

Jeśli nie wiesz jak dobrać odpowiedni model do swojego wnętrza lub potrzebujesz projektu łazienki z wanną stalową w roli głównej, zwróć się do doświadczonych projektantów. Jednym z salonów oferujących tego typu usługę jest salon Pati Art Studio, który umożliwia zarówno zakupy online, jak i zakupy stacjonarne. Salon znajdziesz pod adresem Piorunów 9B blisko Warszawy. 

stalowa wanna

Wanny akrylowe

Wanny akrylowe to obecnie jedne z najpopularniejszych modeli wanien wybieranych do łazienek głównie ze względu na swoją niską cenę, ale nie tylko. Akryl daje możliwość formowania najróżniejszych kształtów wanien. Ponadto, wanny akrylowe dostępne są w wielu kolorach, dzięki czemu wpiszą się w dowolne aranżacje wnętrz łazienek. Są miłe i ciepłe w dotyku, jednak znacznie mniej odporne na uszkodzenia i zarysowania niż wanny stalowe. 

Plusem wanien akrylowych jest ich niska waga, która niewątpliwie ułatwia i usprawnia montaż. Wanny akrylowe można zabudować płytkami lub dokupić do nich specjalną obudowę.

Wanna stalowa vs wanna akrylowa – którą wybrać?

Każdy z wymienionych rodzajów wanien ma swoje zalety. Stojąc przed zakupem, warto zastanowić się, czego właściwie oczekujemy od wanny. Jeśli potrzebujesz lekkiej, wygodnej wanny w specjalnym kolorze i określonym kształcie, a przy tym zależy Ci na niższej cenie, wybierz wannę akrylową. Jeśli natomiast zależy Ci na solidności i wytrzymałości produktu, cenisz wysoką jakość i oczekujesz długoletniej gwarancji postaw na wannę stalową.