Właściwości folii termokurczliwych

folia termokurczliwa

Folia termokurczliwa jest niepozornym tworzywem, które pojawia się szczególnie w branży spożywczej. Dzięki swoim wyjątkowym właściwościom może idealnie zabezpieczyć plastikowe, papierowe produkty. Stanowi trwałe, wytrzymałe opakowanie, które chroni wnętrze przed czynnikami zewnętrznymi (np. wilgocią, substancjami chemicznymi, wodą). Co warto jeszcze wiedzieć o folii termokurczliwej?

Czym jest folia termokurczliwa?

Folia termokurczliwa jest specjalnym materiałem, powstałym na bazie poliolefin (polimerów z węgla i wodoru). To wyjątkowo wytrzymałe, wszechstronne tworzywo. Warto zwrócić uwagę na termokurczliwość tej folii (przy temperaturze 120-140 stopni Celsjusza ulega ona kurczeniu i ściśle przylega do produktu, który owija). Tworzy ona zatem szczelnie owinięte opakowania, na które nie oddziaływuje wilgoć. Dzięki wysokiej odporności na uszkodzenia folia termokurczliwa pozwoli także na zabezpieczenie wyrobów szklanych w trakcie transportu. Najczęściej jest dostępna w wersji przezroczystej, jednak można ją także nabyć z nadrukiem. Folia termokurczliwa cechuje się także niską masą, gładką powierzchnią i przejrzystością, obojętnością fizjologiczną (dzięki temu może być dopuszczona do kontaktu z produktami spożywczymi).

Folia termokurczliwa może być sprzedawana w formie półrękawka (przystosowana do użytku w automatycznych liniach pakujących) lub taśmy (do pakowania przedmiotów wielkogabarytowych, o nieregularnych kształtach).

Firma Centropack specjalizuje się w sprzedaży m.in. produktów opakowaniowych (nie tylko folii termokurczliwych, ale i folii stretch, folii spożywczych PCV, folii pęcherzykowych bąbelkowych).

Zastosowanie folii termokurczliwej

Folia termokurczliwa używana jest głównie w firmach produkcyjnych, logistycznych. Jej najważniejszym zastosowaniem jest możliwość odpowiedniego zabezpieczenie towarów w sklepie (np. spożywczym). Skutecznie chroni produkty, które są wyjątkowo podatne na zniszczenie, np. tekturowe pudełka. Za jej pomocą można połączyć ze sobą pojedyncze przedmioty w paczki lub zgrzewki. Decydując się na zakup folii termokurczliwej, warto także zainwestować w zgrzewarki automatyczne, które umożliwią szczelne zapakowanie produktów o różnych rozmiarach (zarówno małych, jak i wielkogabarytowych).