Woreczki nikotynowe – co to jest i dla kogo będą najlepsze?

woreczki nikotynowe

Nie tylko papierosy i e-papierosy – dzisiaj osoby, które są uzależnione od nikotyny, sięgają także po innego rodzaju produkty. Jednym z hitów są woreczki nikotynowe, które oferowane są w wielu wariantach mocy i smaków. Co warto wiedzieć na temat woreczków nikotynowych, czyli tzw. nicotine pouches?

Czym są woreczki nikotynowe?

Nikotynę można dostarczać do organizmu nie tylko drogą wziewną, czyli przez papierosy albo e-papierosy i innego rodzaju waporyzery. Alternatywa to woreczki nikotynowe, które służą do transmisji tego związku w jamie ustnej, gdzie przedostaje się on do krwioobiegu.

Woreczkami nikotynowymi nazywa się niewielkie woreczki, które wypełnione są substancjami jak nikotyna, związki smakowe i zapachowe, a także składnikami pomocniczymi. Są one przeznaczone do umieszczenia w ustach, przy dziąśle, aby tam pod wpływem śliny zaczęły przekazywać swoje związki aktywne, które trafiają do krwiobiegu. W efekcie można uzyskać efekt dostarczenia nikotyny do organizmu bez angażowania do tego celu układu oddechowego.

Dlaczego warto sięgnąć po woreczki nikotynowe?

Obecnie woreczki nikotynowe reklamowane są jako najlepsza alternatywa dla papierosów oraz waporyzerów elektronicznych. Dlaczego warto je wypróbować?

Najważniejsze zalety woreczków nikotynowych:

  • Zawierają precyzyjną dawkę nikotyny – do wyboru są woreczki o różnych stopniach „mocy”.
  • Nie powodują zabarwienia zębów – znajdujące się w nich składniki nie przyczyniają się do powstawania osadów na zębach.
  • Nie obciążają układu oddechowego – nikotyna dostarczana jest do organizmu z pominięciem narządów oddechowych.
  • Są małe i dyskretne – dzięki temu można stosować je w niemalże każdym miejscu.
  • Mają przyjemny smak i zapach – dzięki dodaniu do nich bezpiecznych substancji smakowych i zapachowych mogą odświeżać oddech i poprawiać samopoczucie.
  • Są łatwe w stosowaniu – woreczek umieszczany jest na około 30 minut za wargą, przy dziąśle. Woreczki są miękkie i dopasowują się do jamy ustnej, dlatego ich stosowanie nie powoduje powstawania dyskomfortu.

Gdzie można kupić woreczki nikotynowe?

Dzisiaj woreczki nikotynowe są coraz bardziej popularne, dlatego można zakupić je w wielu sklepach działających stacjonarnie oraz internetowo.

Stacjonarnie woreczki nikotynowe można dostać głównie w większych trafikach, a także w sklepach specjalizujących się w sprzedaży wyrobów nikotynowych, w tym także waporyzerów. Z kolei w internecie można zamawiać je także w specjalnych sklepach oferujących woreczki.

Ze względu na zawartość nikotyny woreczki nikotynowe mogą być kupowane i używane tylko przez osoby pełnoletnie.