Wszystko, co powinieneś wiedzieć, zanim zaczniesz stosować soczewki kontaktowe

soczewki kontaktowe

Soczewki kontaktowe to świetna alternatywa dla tradycyjnych okularów, na którą decyduje się coraz więcej osób. Jakie są największe zalety używania soczewek? Kto nie może skorzystać z takiego rozwiązania? Czy warto przerzucać się z okularów na soczewki kontaktowe? Tutaj poznasz odpowiedzi na wszystkie nurtujące Cię pytania. Zapraszam do zapoznania się z treścią artykułu.

Soczewki kontaktowe – dla kogo?

Sprzedaż soczewek kontaktowych w salonach optycznych z roku na rok stale rośnie. Klientów przyciąga przede wszystkim wygoda. Soczewki przeznaczone są dla każdej osoby mającej problemy z widzeniem. Mogą one korygować praktycznie każdą wadę wzroku, od krótkowzroczności przez nadwzroczność, na astygmatyzmie kończąc.

Soczewki kontaktowe szczególnie zalecane są dla osób, którym tradycyjne okulary mogłyby sprawiać pewne problemy. Do tej grupy zaliczają się głównie sportowcy i pracownicy fizyczni.

Przy okularach powinny zostać osoby ciepiące na przewlekłe stany zapalne oczu oraz alergicy. W takich wypadkach soczewki przyniosłyby więcej złego niż dobrego. Z takiego rozwiązania powinny zrezygnować również osoby z zaburzeniami hormonalnymi.

Jeśli nie masz pewności czy soczewki kontaktowe sprawdzą się w Twoim wypadku, udaj się na wizytę do salonu optycznego Katalina w Łomiankach. Konsultacja z okulistą jest tutaj kluczowa.

Wady i zalety korzystania z soczewek

Coraz poważniej zastanawiasz się nad zakupem soczewek kontaktowych? Poniżej znajdziesz najważniejsze informacje, które pomogą Ci z wyborem. Po analizie wszystkich “za” i “przeciw” będziesz mieć pewność co od podjętej przez Ciebie decyzji.

Argumentem przemawiającym za soczewkami jest komfort użytkownika. Tutaj chodzi nie tylko o wygodę, ale również komfort psychiczny. Źle czujesz się z okularami wśród ludzi? Soczewki kontaktowe są praktycznie niewidoczne, dzięki czemu odzyskasz pewność siebie w towarzystwie.

Soczewki kontaktowe Łomianki zostaną dopasowane do indywidualnych potrzeb klienta. Dobrze dobrany produkt sprawi, że Twój wzrok ulegnie widocznej poprawie. Soczewki nie ograniczają pola widzenia ani nie zniekształcają obrazu.

Decydując się na takie rozwiązanie, musisz jednak liczyć się z tym, że soczewki wymagają regularnej pielęgnacji. Brak higieny może prowadzić do infekcji spojówki.