Wszystko o przeszczepie włosów metodą FUE

Włosy przeszczep

Na przeszczep włosów decydują się zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Pewne jest, że zabieg ten pozwoli pozbyć się problemu łysienia i będzie cieszył nasze oczy zdrowymi i bujnymi włosami. Współcześni ludzie coraz bardziej dbają o swój wizerunek i korzystają z różnego rodzaju zabiegów kosmetycznych i medycyny estetycznej. Jednym z nich jest przeszczep włosów, który jest coraz bardziej popularny w Polsce.

Przeszczep włosów: co warto o nim wiedzieć?

Medycyna estetyczna stara się sprostać wymaganiom nawet bardzo wymagających i ekskluzywnych pacjentów. Wiele klinik w Polsce oferuje zabieg transplantacji włosów, z którego skorzystać mogą kobiety i mężczyźni. Najczęściej pojawiającymi się pacjentami są jednak mężczyźni w średnim wieku, którzy borykają się z problemem łysienia androgenowego. Zabieg ten wykonywany jest przez lekarza medycyny estetycznej i polega na pobraniu mieszków włosowych i umieszczeniu ich w problematycznej strefie. Materiał do przeszczepu pobierany jest od tej samej osoby, co gwarantuje jego przyjęcie się w strefie biorczej. Mieszki włosowe można pobrać ze skóry głowy lub z innych partii ciała. Wyboru mieszków dokonuje specjalista po dokonaniu oględzin. Niektórzy pacjenci decydują się na przeszczep brwi, wąsów lub innych owłosionych okolic ciała. Najczęstsze przypadki to jednak przeszczep włosów skóry głowy.

Nowoczesna metoda przeszczepu, czyli FUE

Przeszczep włosów FUE to bezpieczna i bardzo precyzyjna metoda, która jest działaniem rutynowym dla kliniki. Lekarz oraz asystujący mu zespół mają bardzo duże doświadczenie w przeprowadzaniu tego rodzaju zabiegów. Podczas trwania transplantacji starają się zapewnić pacjentowi bezpieczeństwo, a także przyjazną atmosferę. Zadbają o najdrobniejszy szczegół, aby zabieg był dla pacjenta jak najmniej nieprzyjemny. Przeszczep to zabieg, który wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Lekarz przed zabiegiem zaleci, aby włosy okolicy dawczej miały około 1-2 mm, co znacznie ułatwi ich przeszczepienie. Metoda FUE jest bardzo innowacyjna, ponieważ polega na pobieraniu pojedynczych zespołów mieszkowych wraz z milimetrowym obszarem skóry. Po pobraniu materiału dokonuje się jego oględzin i oceny, a następnie umieszcza się je w skórze objętej problemem łysienia. Zabieg trwa nawet 8 godzin, jednak dzięki temu jest bardzo precyzyjnie i profesjonalnie wykonany. Zdarzają się przypadki, że potrzebnych jest kilka sesji, aby przeprowadzić pełny zabieg przeszczepu. Czas trwania zależny jest zarówno od umiejętności lekarza, jak i konkretnego przypadku.

Więcej informacji: https://piotrturkowski.pl/przeszczep-wlosow-metoda-fue/

Dlaczego wybrać metodę FUE?

Zalet tej metody jest wiele, ale jedną z największych jest mała inwazyjność zabiegu. Po dokonanym przeszczepie pozostaną tylko około milimetrowe niewidoczne dla ludzkiego oka blizny w strefie dawczej. Ograniczenie sprzętu do metalowej sztancy gwarantuje szybką rekonwalescencję po zabiegu i powrót do codziennych obowiązków na drugi dzień. Proces gojenia się małych ran jest bardzo szybki i nie objawia się bólem, a lekkim szczypaniem. Podczas całego zabiegu pacjent ma możliwość porozmawiania z lekarzem oraz pozostałym personelem. Niektóre kliniki zapewniają także ciepły posiłek w przerwie zabiegu. Wybór lekarza nie jest prosty, aczkolwiek zasięgnąć możemy opinii innych pacjentów, które znajdują się np. w internecie. Pacjent nie musi specjalnie przygotowywać się do zabiegu, wystarczy, że wykona podstawowe badania zlecone przez lekarza i 2 tygodnie przed nie będzie zażywać leków rozrzedzających krew. Lekarz poinformuje pacjenta także na temat zaleceń po zabiegu. Zapewne wspomni o unikaniu intensywnego wysiłku fizycznego przez 2 tygodnie, a także o przemywaniu skóry głowy delikatnym preparatem.