Wypożyczalnia auto lawet — dlaczego warto skorzystać z jej usług?

laweta samochodowa

Podczas jazdy autem mogą zdarzyć się różnego rodzaju awarie, które uniemożliwiają nam dalsze poruszanie się tym pojazdem. W takiej sytuacji będziemy zmuszeni do skorzystania z pomocy przedsiębiorstwa, które zajmuje się wypożyczaniem auto lawet. Tego typu usługi pomocne są również w innych sytuacjach, kiedy musimy przewieźć niesprawne auto. Dlaczego warto skorzystać z wypożyczalni auto lawet? Podpowiadamy.

Wypożyczalnia auto lawet dysponuje odpowiednim sprzętem do przewozu pojazdów

Wypożyczalnia auto lawet we Wrocławiu to firma, z której usług korzysta coraz więcej osób. Warto wiedzieć, że auto laweta nie jestem samym co laweta. Ta pierwsza jest pojazdem służącym wyłącznie do przewożenia innych środków transportu. Nie doczepia się jej więc do innego samochodu. Z tego powodu można z niej skorzystać w wielu sytuacjach.

Klienci wynajmują auto lawety przede wszystkim, wtedy kiedy auto zepsuje się na drodze i konieczne jest jego przetransportowanie na przykład do zakładu mechanicznego. Coraz częściej jednak auto lawety wynajmowane są przez osoby, które chcą kupić za granicą samochód, a następnie przywieźć go do kraju. Jest to wygodny sposób, ponieważ nie wymaga wykupywania tablic wywozowych, a także tymczasowego OC.

Jakie auta można przewozić, korzystając z auto lawet?

Wynajem lawety we Wrocławiu to usługa dedykowana zarówno klientom indywidualnym, jak i firmom. Przy pomocy auto lawet można przewozić nie tylko auta zepsute lub te zza granicy, ale także sportowe pojazdy, które służą wyłącznie do poruszania się po specjalistycznych torach.

Bardzo często również zabytkowe auta przewożone są z wykorzystaniem auto lawet, na przykład na różnego rodzaju zloty, zwłaszcza jeżeli imprezy takie zlokalizowane są kilkaset kilometrów od domu właściciela. Jazda starszym egzemplarzem, którego części często są mocno wyeksploatowane, mogłaby być niebezpieczna. Dlatego transport zabytkowego pojazdu przy wykorzystaniu auto lawety to znacznie lepsze rozwiązanie.